סקר מעלה GlobeScan
ציפיות הציבור מעסקים

סקר מעלה-גלובסקאן הוא סקר מקיף על ציפיות הציבור מעסקים בישראל. הסקר בדק את רמת האמון כלפי עסקים בישראל וציפיות הציבור מחברות במגוון סקטורים.

על הסקר

זו השנה החמישית שמעלה עורכת את סקר מעלה- Globescan בישראל. מכון Globescan הוא מכון סקרים עולמי המנתח את ציפיות הציבור מעסקים. הסקר בישראל בוצע על ידי רותם AR בפברואר-מרץ 2018 בהתאם לבסיס השאלות והמתודולוגיה העולמיים

מה עולה מהסקר ?

האמון בעסקים ממשיך לעלות, התקשורת צונח

עד כמה סומכים על המוסדות השונים? ​בשנת 2014 רמת האמון בעסקים עמדה על 25%, בעוד היום,בשנת 2018, רמת האמון עומדת על 46%. לעומת העלייה באמון במגזר העסקי ניתן לראות השנה מגמה חדה של צניחת האמון בתקשורת, אשר ירד השנה בכ-10% ועומד על 33%. יתר המגזרים הנבדקים נותרו ברמת אמון זהה לשנים קודמות.

המפתיעים: הבנקים וחברות המזון

עד כמה הציבור סומך על חברות מסקטורים שונים?​ בהלימה לעליה הכללית באמון בעסקים, ישנה גם עלייה באמון בלא מעט סקטורים, ובמיוחד מעניין לראות את העלייה באמון בסקטורים מפתיעים. סקטור המזון וסקטור הבנקאות

להשקיע באיכות חיים ולחזק חינוך טכנולוגי

הסוגיות המהותיות בסקטור ההיטק הן: פיתוחים למען איכות חיים ובטחון רשמו ירידה משמעותית של 12%, אך אלו הן עדיין הסוגיות המובילות בסקטור ההייטק. לעומת זאת, נושא חיזוק הידע וההשכלה הטכנולוגיים עלו משמעותית. מעניין גם לציין את נושא המעורבות החברתית שעולה בהייטק לעומת סקטורים אחרים.

לראשונה: שירות והוגנות חשובים יותר

הסוגיות המהותיות בסקטור הבנקאות הן: סוגיית גובה העמלות, שמ-2014 הייתה הנושא הבולט ביותר, צנחה בחצי, ובמקומה עלו מאוד נושאי ההוגנות כלפי הלקוח (עליה מ 9% שנה שעברה ל-25%)

מגמת הבריאות במזון ממשיכה לעלות

הסוגיות המהותיות בסקטור המזון הן: מגמת הבריאות נמשכת וחשיבות המחיר ממשיכה לרדת. ב- 2015 מחיר היה הדבר הדומיננטי ביותר (50%) . כיום, בריאות ואיכות המוצרים הן הסוגיות המשמעותיות ביותר, בעוד מחיר עמד השנה על 12% בלבד

יותר חומרים טבעיים

הסוגיות המהותיות בסקטור מוצרי הצריכה הן: בדומה לסקטור המזון, בראש הרשימה נמצאת בריאות המוצרים וחומרים טבעיים

מחיר מחיר מחיר

הסוגיות המהותיות בסקטור רשתות השיווק הן: האמון בסקטור התאזן מעט ועלה, אך נושא המחירים נותר הסוגיה המהותית ביותר. אין כניסה של שום נושא משמעותי נוסף.


בסלולר התמונה מתאזנת

הסוגיות המהותיות בסקטור הסלולר הן: התמונה ביחס לחברות הסלולר אולי סוף סוף מתחילה להתאזן. אמנם אין תזוזה ברמת האמון, אך נושא המחירים ירד מעט, כמו גם סוגיית שירות הלקוחות.

אילו חברות נתפסות כאמינות ? הכתבה המלאה מתוך התכנית הכלכלית 1.5.18​

סקר מעלה גלובסקאן 2017

סקר מעלה גלובסקאן 2014-2016