צעדים להקלה על לקוחות וספקים

*תמונת רקע: יוסי וייס

חברת החשמל מקלה על ספקים על ידי הקדמת תשלומים, מתוך תפיסה שהספקים הם שותפים להצלחתה ויציבותה של החברה. בנוסף, החברה פועלת למען לקוחות פרטיים ועסקיים על ידי דחיית תשלום חשבונות והימנעות מניתוק במקרים של אי-תשלום.

לנוכח המשבר המחריף של התפשטות מגפה הקורונה, שכבר הוביל להשבתה של עסקים רבים ברחבי ישראל, חברת החשמל קידמה מהלך להקלה על הספקים הקבועים של החברה. ההחלטה על המהלך התקבלה על רקע מסקנות של צוות ייעודי בראשות מנכ״ל החברה, עופר בלוך, שבחן את מגוון האפשרויות להקל על ספקים.
בנוסף, החליטה החברה להקל על לקוחות פרטיים ועסקיים המתקשים לשלם חשבונות וחובות בתקופה זו.

ספקים

לאחר מיפוי מהיר של צרכי הספקים, ובחינה של האפשרויות שעמדו לרשות חברת החשמל, הוחלט כי עסקים קטנים ובינוניים שהגישו חשבוניות לתשלום בגין שירותים ומוצרים שסופקו לחברה – יקבלו את התשלום עליהם באופן מיידי, במקום המועד שמצויד בחוזה ההתקשרות בינם לבין החברה.

בין הספקים שזכו לתשלום מיידי: קבלני תשתיות, יצרני ציוד קריטי לרשת החשמל, קבלני ניקיון ושמירה, וספקים נוספים – בדגש על עסקים קטנים ובינוניים.

״הספקים הם השותפים שלנו לדרך. מדובר בשותפים לדרך, להצלחה וליציבות של החברה. הקדמת התשלום תספק ביטחון להמשך רציפות תפעולית של שני הצדדים״.

הקלות ללקוחות:

לקוחות פרטיים

החלטה משמעותית נוספת שהתקבלה על ידי הנהלת החברה היא הימנעות מניתוק של לקוחות חייבים. במסגרת ההחלטה נקבע כי לקוחות עם מונה תשלום מראש וקודי חירום לא ינותקו, גם אם צברו חובות.

לקוחות עסקיים

בחברת החשמל הוחלט גם על הקלה על עסקים מסחריים קטנים ובינוניים בנוגע לתשלום חשבון החשמל. מדובר בתקופת ״גרייס״ של עד 30 יום ממועד התשלום המקורי. ההחלטה נוגעת לבתי מלון, מסעדות, בתי קפה ובתי מסחר שמתקשים בתשלום החשבון הקרוב בעקבות המשבר במשק.

מוזמנים לשתף אותנו בפעולות ובמענים שאתם מציעים בתקופה זו אשר יכולים לתרום ולחזק את החוסן החברתי בימים אלה.

מוזמנים לשתף

המשיכו לעקוב אחר הפעילות שלנו:

התעשייה האווירית | רתימת היכולות הטכנולוגיות להתמודדות עם המשבר, תוך שמירה על המשכיות עסקית

שימוש בטכנולוגיות להתמודדות עם המשבר תוך שמירה על המשכיות עסקית. התעשייה האווירית רותמת את היכולות והטכנולוגיות לסיוע בפתרון המשבר, כדוגמת ייצור מכונות הנשמה במפעל טילים.

Read More »

אינטל | הגדלת התרומות תוך מיקוד בחינוך, בריאות ורווחה, והרחבת התמיכה בעובדים

הגדלת התרומות תוך מיקוד בחינוך, בריאות ורווחה, והרחבת התמיכה בעובדים. אינטל ישראל מגדילה את תקציב התרומות וממקדת אותן בשלושה תחומים מרכזיים: חינוך, בריאות ורווחה. החברה

Read More »