סביבת עבודה

כלי בתחרות על העובד

ההשקעה בסביבת העבודה היא תחום חדש יחסית, אך ההכרה בחשיבותו גוברת נוכח התמורות שחלו בשנים האחרונות במבנה שוק העבודה: תחרות אגרסיבית בין מעסיקים על עובדים טובים, הצורך בשימור עובדים, פיטורים וצמצומים ופערים גדלים על רקע הצורך ביעול מצד אחד והגברת שביעות רצונו של העובד במקום העבודה מצד שני.
ההשקעה בסביבת העבודה היא תחום חדש יחסית, אך ההכרה בחשיבותו גוברת נוכח התמורות שחלו בשנים האחרונות במבנה שוק העבודה: תחרות אגרסיבית בין מעסיקים על עובדים טובים, הצורך בשימור עובדים, פיטורים וצמצומים ופערים גדלים על רקע הצורך ביעול מצד אחד והגברת שביעות רצונו של העובד במקום העבודה מצד שני.

חלק מן הנושאים הנכללים בהגדרה "סביבת העבודה" הם: תנאי העבודה ורווחתם הפיזית של העובדים; חינוך והכשרה מקצועית; העצמה (EMPOWERMENT) – תיגמול עובדים על העלאת רעיונות יצירתיים; יצירת איזון בין משפחה לעבודה; עידוד פעילויות פנאי; גיוון בכוח האדם בארגון ועוד.

תעודת זהות של גוף מתקדם
השקעה ברווחתם של העובדים היא עדות לגישה נאורה ומתקדמת, ומעידה כלפי חוץ גם על היות הארגון מודרני ומודע לגישות הרווחות בעולם. מכאן ניתן להקיש על גישה מקצועית ומתקדמת גם לנושאים אחרים. עובדים מרוצים יהיו נאמנים, יאריכו ימים בארגון, וישקיעו בו ממרצם וכשרונם כחלק מתהליך הדדי של השקעה ותמיכה בין הארגון ועובדיו. עובדים אלה ימשכו חברים נוספים לעבוד בארגון – ויתרמו לשמו הטוב בקהל הלקוחות.

יתרונות נוספים הם:
שיפור מורל העובד והפחתת עלויות עקב לחץ ומשברים אישיים.
בנית יכולות לעבודת צוות.
פיתוח והכשרת העובדים וההנהלה, המעלה את רמת ויכולת התפוקה.
ניצול יכולתן של נשים ושל קבוצות ייחודיות.

רווח נקי מוכח
מחקר שנערך בחברת Sears לגבי גישת העובדים הראה כי שיפור של 5% בשביעות רצון העובד הביא לשיפור של 1.3% בשביעות רצון הלקוח והתוצאה היא שיפור של 0.5% ברווח החברה. כאשר תורגמו הנתונים האלה למונחים כספיים ב- Sears, נמצא כי השיפור הזה שווה ערך ל-65 מיליון דולר בשנה.

בעולם ובארה"ב מתחזקת ההבנה כי קיים קשר חזק בין מדיניות החברה כלפי עובדיה לבין יכולותיה הכלכליות. כוח העבודה השתנה באורח המחייב התייחסות המעסיקים. בין השינויים האלה – גידול בשיעור הנשים בעבודה, עלית ממוצע גילאי העובדים, הרחבת השימוש בכוח עבודה זמני ועוד.

בישראל, חברות ההיי-טק בעיקר, אך לא רק הן, מודעות לצורך של גיוס ושימור העובדים. סביבת עבודה מפותחת ומאתגרת מושכת אנשים בעלי ניסיון וכישורים. ניתן למצוא חברות המפתחות תוכניות רווחה לעובד, וחברות המשלבות התנדבות עובדים כחלק מיצירת קשר עם הקהילה אך גם גיבוש וסיפוק לעובדים.

המשבר בהיי-טק חייב את המעסיקים למצוא פתרונות גם למפוטרים – העתידים לחזור אולי לחברה עם חלוף המשבר ומהווים בכל רגע שגרירים שלה, גם לאחר סיום עבודתם. המשבר הזה מחייב גם לדאוג למורל הנשארים, לעיתים בעזרת חברות חיצוניות העוזרות למפוטרים להתכונן לחיפוש עבודה.

אחת המגמות הגוברות בעולם בתחום סביבת העבודה, היא עידוד התנדבות עובדים בקהילה. התנדבות עובדים הופכת לאלמנט מרכזי בניסיונם של עסקים להפגין את מחויבותם לחברה בה הם פועלים. סקר שנערך על ידי ה- (Business Council on National Issues (BCNI מראה כי 92% מהמנהלים ב- 1800 החברות הגדולות בארה"ב מעודדים השתתפות עובדים בתכניות התנדבות בקהילה.

עסקים רבים מאמינים כי תכניות ההתנדבות מועילות הן לפירמה עצמה, הן לעובדיה והן לקהילה. התנדבות כזאת משפרת את התדמית הציבורית והמוניטין של הפירמה בשוק הקיים ובשווקים פוטנציאלים. היא תורמת לשיפור הביצועים והפרודוקטיביות של העובדים; עידוד ושיפור עבודת הצוות; עוזרת לשמור על סביבה חברתית בריאה החיונית לתפקוד היעיל והבטוח של העסק; שיפור הדימוי העצמי ודימוי הפירמה בעיני העובדים; העמקת ההכרות והקשר של העובד עם אנשים, תפקידים ודרגים אחרים בחברה – שובר מחסומים בין אישיים במקום העבודה; פיתוח של שיתוף פעולה ויחסים טובים עם מנהיגים קהילתיים ועם הקהילה הסובבת.
היתרונות נראים גם מצד הקהילה: תמיכה באיכות החיים בקהילה; מאפשר לקהילה לקבל שירותים שאחרת היו בלתי מושגים ומקטין עלויות של שירותים קיימים; מגביר את ההבנה בין הסקטור העסקי והסקטור החברתי.

קישורים
הקוד לניהול חברתי בעסקים: עקרונות וקריטריונים לסביבת עבודה

Society for Human Resource Management
ארגון מקצועי מוביל למשאבי אנוש המספק את כל המידע המקצועי והעדכני מתחום משאבי האנוש. האתר כולל מידע על פרסומים, ועידות וסמינרים, מגזין וידיעות וקישורים שונים.

Catalyst
ארגון ללא מטרות רווח שמטרתו לקדם נשים במקום העבודה. לארגון משימה כפולה – לעזור לנשים להתקדם במקום העבודה כך שיוכלו לממש את מלוא הפוטנציאל שלהן ולעזור למעסיקים להרוויח מכישורי העובדות.