Noble Energy 2013


סקירת פעילות החברה בעולם
מסגרות אחריות תאגידית: IPIECA, API, OGP
אינדקסים אתיים: GRI G3.1

סקירה כללית- בשנת 2013 פעלה חברת נובל אנרג'י במספר אתרים ברחבי העולם כמו קמרון, קפריסין, גינאה המשוונית, ישראל וארה"ב. בשנה זו הראתה החברה הכנסות של 5 מיליארד דולר ורווחים של 978 מיליון דולר כששווי האחזקות שלה מעל מ-19 מיליארד דולר.
סה"כ העסיקה החברה 2564 עובדים בצורה ישירה.
במהלך השנה התרחשו 69 תאונות עבודה (ללא מקרי תמותה) בקרב עובדיה וקבלני המשנה.

overview

פעילות סביבתית- נובל אנרג'י שמה דגש על הפחתת טביעת הרגל הסביבתית שלה:
בתחום המים, החברה שמה דגש על צמצום השימוש במים מתוקים ומעבר לשימוש במים אפורים, ממוחזרים או מליחים במהלך פעילותה. כך לדוגמא בשני האתרים שלה בתוך ארה"ב ( DJ Basin, Marcellus shale) עשתה החברה שימוש ב-31.9 מיליון חביות מים כשמתוכן 27.9 מיליון (87%) ממקור מים שאינו מתאים לשתייה או לשימוש חקלאי. בקולוראדו החברה שיתפה פעולה עם נציגים מהמשרד להגנת הסביבה וארגונים ירוקים בכדי לפתח שפה משותפת על מנת לחוקק רגולציות מחמירות לצמצום זיהום האוויר מפעילות תעשיית האנרגיה. במסגרת רגולציות אלו הוכנסה לשימוש מצלמת אינפרא אדום שמאפשרת לזהות דליפות קטנות כגדולות בזמן אמת. מעבר לכך, החברה שיפצה מחדש את הבניין המרכזי שלה ביוסטון טקסס והתאימה אותו לתקן LEED Gold העולמי לבנייה ירוקה. כתוצאה בשנת 2013 צמצמה החברה את צריכת האנרגיה בבניין ב-18%, הפחיתה את כמות המים בשימוש ב-43% והגיעה לטיפול ואגירה של 100% מי גשמים. נובל גם התקינה מערכת של צינורות מתחת לאדמה אשר מעבירים את גז ונפט מאתרי הקידוח שלה, מהלך שהביא לצמצום דרמטי של כמות המשאיות בשימוש באתרים אלו. בנוסף לאלו, התחייבה נובל אנרג'י להשקיע 5 מיליון דולר בתוכנית רב שנתית שמטרתה הסבה של אוטובוסים של בתי ספר במחוז וולד (Weld) בקולוראדו לאוטובוסים הנוסעים על גז.
פעילות חינוכית- בשנת 2013 השקיעה החברה במספר פרויקטים אקדמאים באוקלהומה וביוסטון לקידום לימודי מדע, מתמטיקה והנדסה. כמו כן תמכה החברה בסניף של ארגון "מהנדסים ללא גבולות" באוניברסיטת מונטנה טק (Montana Tech) המטפל בבעיות סחיפה של הקרקע במרכז אמריקה.
תרומה- סך הכול תרמו עובדי החברה 575 אלף דולר לארגון United Way, סכום אותו החברה השוותה כך שסך התרומה מנובל אנרג'י הגיע ל-1.3 מיליון דולר. סך השקעותיה של החברה עלו על 13 מיליון דולר בפעילות עם ולמען הקהילה (עליה של 3 מיליון דולר מהשנה הקודמת).

סקירת פעילות החברה בישראל
בשנת 2013 הראתה החברה הכנסות של 391 מיליון דולר מפעילותה בישראל והשקיעה 223 מיליון דולר (מתוכם 130 מיליון דולר הושקעו ברכש מקומי). במסגרת פעילותה החברה העסיקה 246 עובדים בצורה ישירה מתוכם 84% מהעובדים הם עובדים מקומיים (הנתון הגבוה ביותר של העסקה מקומית מבין כל האתרים שלה מחוץ לארה"ב) ועוד 461 עובדים כקבלני משנה וספקים.
פעילות בטיחות במהלך העבודה- נובל אנרג'י שמה דגש על בניית נהלים לסביבת עבודה נכונה בסקטור האנרגיה המתפתח בישראל. בשנת 2013 היא שיתפה פעולה עם Rescue one, בכדי לפתח ולקיים תוכנית אימונים ראשונה בתעשיית האנרגיה בנושאי בריאות, בטיחות וסביבה במכון וינגייט. כל העובדים המועסקים באתרי הפעילות של החברה בישראל מחויבים לעבור את הקורס בכדי לקבל/להמשיך בעבודתם. בנוסף החלה החברה להטמיע בפעילותה את מערכת הבטיחות (SEMS -Safety and Environmental Management System) שהתגבשה בעקבות מסקנות מפעילות החברה במפרץ מקסיקו. ביוני 2013 קיימה החברה תרגיל התנהלות בעת דליפת גז ונפט לים התיכון בהשתתפות 125 אנשים מתוכם 64 עובדים של נובל אנרג'י.
פעילות עם הקהילה- בישראל הובילה החברה מספר מהלכים על מנת לקדם פעילות מקיימת תוך הרחבת מעורבותה בקהילה המקומית: בשיתוף עם משרד הכלכלה ומכון הייצוא הקימה החברה אינדקס של עסקים מקומיים. זאת בכדי להקל על האגפים השונים בפעילותה בארץ לעבוד מול עסקים מקומיים. בנוסף קיימה החברה בשיתוף עם משרד הכלכלה ושתי חברות נוספות כנס תחת הכותרת :"אתגרים והזדמנויות לתעשיית הטכנולוגיה בישראל" אליו הגיעו יותר מ-350 חברות מהמשק הישראלי. בשנת 2013 המשיכה נובל לתמוך כספית בפארק המדע-מדעטק בחיפה. בנוסף נובל אנרג'י חברה לסוכנות היהודית כדי לקדם את תוכנית Youth Future אשר תומכת ומקדמת נוער מרקע קשה בעזרת תוכניות תמיכה לימודיות וחברתיות. עובדי החברה מתנדבים בארבעה מרכזים ברחבי ישראל: צפת, אופקים ב"ש ולוד.
עובדי החברה חלק בפרויקט "שיעור אחר" במסגרתו העבירו שיעורים לילדים מאוכלוסיות מוחלשות בתחום מקצועם.
בנהלל השתתפו העובדים ביום עזרה חקלאית בו עזרו לקטוף סלק כדי לספק מזון ל-400 משפחות. החברה גם סבסדה אירוע גיוס כספים של ארגון נט"ל של המרכז לנפגעי טרור.
סך הכול השקיעה החברה 2 מיליון דולר בפעילות קהילתית בישראל.

leketpic2

להורדת הדו"ח השנתי המלא של נובל אנרג'י כקובץ PDF- לחצו כאן.