ראיון עם גבי זדלמאייר, סגנית נשיא HP העולמית לנושא יזמות חברתית

מאת טלי חרותי-סובר, פורסם בעיתון "דה מרקר"

"אנחנו מקבלים מאות בקשות סיוע בחודש ועונים לכולן, אבל הסינון נעשה על פי שלושה פרמטרים: תוכניות בתחומי החינוך, הבריאות והיזמות. אם אדם מבקש לעזור להאכיל בבית יתומים, הוא יפנה למישהו אחר. המיקוד חשוב כדי שאופן הסיוע יהיה מדויק יותר".
גבי (גבריאל) זדלמאייר, שהגיעה לאחרונה לביקור בישראל, בטוחה שנפלה בחלקה העבודה הטובה ביותר בעולם. סגנית הנשיא לאחריות תאגידית של HP, רק שני דרגים מתחת למנכ"לית החדשה מג וויטמן, מבלה את רוב זמנה במעבר בין יבשות, בניסיון להבין כיצד החברה יכולה לעזור יותר. "במקומות מסוימים אני עוקבת אחר פרויקטים שאנחנו מעורבים בהם ובמקומות אחרים אני מסייעת ביצירת הקואליציה הנדרשת כדי להוציא פרויקט שלנו לפועל", היא מסבירה. "מדובר במפגשים מרתקים ומורכבים".

לזדלמאייר, בת 52 מגרמניה, שחיה כיום בשווייץ, תקציב שנתי של 45 מיליון דולר המיועד לסיוע לקהילה. היא מדגישה כי הסכום האמיתי גדול הרבה יותר אם סופרים גם את שעות העובדים הנתרמות לכל פרויקט. החברה מעודדת להתנדב על ידי הקצאת ארבע שעות בחודש לכל עובד, על חשבון שעות עבודה, כדי להשתתף בפרויקטים שונים. בנוסף, מיתגה HP את ההשתתפות בפרויקטים חברתיים במקום גבוה בסולם הנחשקות כשהקימה תוכניות מסוימות שבהן יכולים להשתתף רק טאלנטים שנבחרו עבורן. אם בחברות אחרות רוצים ללכת ללמוד MBA, ב-HP רוצים להשתתף בתוכנית דגל חברתית כדי לצבור נקודות מקצועיות.

לכתבה המלאה באתר דה-מרקר לחצו כאן