המשך הכשרות ופיתוח מקצועי לעובדים ותמיכה בלקוחות ובקהילה.

אדמה החליטה לא להוציא עובדים לחל"ת וממשיכה בתכניות הכשרה ופיתוח מקצועי לעובדים, באופן המותאם להגבלות. החברה גם פועלת לתמיכה בקהילה, בדגש על אשדוד ובאר שבע, ולתמיכה בחקלאים שנפגעו מהמצב.

תמיכה בקהילה:

אדמה מסייעת לאוכלוסיות שנפגעות בצורה משמעותית ממשבר הקורונה.

קשישים ונזקקים

  • תרומת מאות חבילות סיוע (הכוללות מוצרי מזון והיגיינה) לקשישים ונזקקים, באמצעות עמותות שונות. 
  • רכישת מכונות הנשמה וציוד נשימתי מציל חיים לארגון יד שרה
  • סיוע לחקלאים הנקלעים למצוקה בעקבות המשבר ושינוע הפירות והירקות לבתי נזקקים באמצעות ארגון לקט ישראל.

נשים ונערות נפגעות אלימות

  • שליחת חבילות מזון, חומרי חיטוי ומשחקים לנערות ונשים נפגעות אלימות וילדיהם, אשר נפלטו לאחרונה ממקלטים, דרך ויצ"ו באשדוד וירושלים.

תלמידים

  • רכישת מחשבים לעשרות תלמידים בבאר שבע ואשדוד שאין ביכולתם לרכוש מחשב ונדרשים ללמידה מרחוק.
  • חלוקת ערכות חינוכיות מיוחדות לילדי רווחה וצרכים מיוחדים באשדוד ובבאר שבע.

התנדבות עובדים:

בני המשפחות של עובדי המפעלים מסייעים באריזות מזון וחלוקתן לנזקקים (ניצולי שואה, נוער בסיכון) בבאר שבע ואשדוד.

עובדי החברה יתרמו בשבועות הקרובים שעות התנדבות בפרויקטים ייחודיים של אדמה עם עמותת חינוך לפסגות ועמותת עלם, ויעבירו תכני העשרה לנערות ונערים בסיכון וכן נערים עם פוטנציאל מצוינות מהפריפריה החברתית והגיאוגרפית.

עובדי המטה שלוקחים חלק בתכנית החניכה "שותפים לדרך" לאורך השנה עם עמותת עלם, ממשיכים לחנוך את הנערות והנערים כרגיל, רק מרחוק.

לקוחות:

אדמה הוכרה על יד הממשלה כתעשייה חיונית וככזו היא ממשיכה לתמוך בחקלאים בישראל ובעולם, כדי לסייע בידיהם להיטיב ולשפר את תנובת הגידולים החקלאיים ובכך לתרום להאכלת כל בית אב בישראל.

החברה ממשיכה בקשר רציף ותמיכה מקצועית ומסחרית, ללא הפסקה ובהתאם למגבלות, ללקוחות, לחקלאים ולמפיצים. בנוסף, החברה דואגת לאספקה תקינה של מוצרים להגנת הצומח כדי שהחקלאים בישראל יוכלו להמשיך לגדל ולשמור על התוצרת ואספקת פירות וירקות באיכות הנדרשת לתושבי ישראל, וכן ממשיכים בביצוע ניסויי השדה והפיתוח של החומרים החדשים.

עובדים:

החברה מעודדת את כל עובדי החברה, בישראל ובעולם, לעבוד מהבית. כבר מראשית הדרך, קיבלו כל העובדים את הציוד הטכנולוגי הנדרש לביצוע עבודתם בצורה האופטימלית מרחוק. מי שאופן עבודתו מחייב הגעה לאחד האתרים (למשל עובדי ייצור, עובדי המו"פ או אנשי השטח), צויד בציוד מגן מקסימלי ומתבקש לפעול כל העת על פי הנחיות משרד הבריאות. החברה מקפידה הקפדה יתרה על שמירת המרחק בין עובד לעובד, גם בתוך אתרי הייצור עצמם וגם בהסעות המאורגנות על ידי החברה.

החברה ממשיכה לשלם לכל עובדיה בישראל, משכורת מלאה על סמך דיווח עבודה מהבית, ועל בסיס אמון מלא בעובדים. עובדים שלא יכולים לעבוד מהבית, שכן צורת עבודתם אינה מאפשרת זו, ואינם יכולים להגיע למקום העבודה, ממשיכים לקבל משכורת מלאה. אף עובד אדמה בישראל או בעולם לא הוצא עד כה לחל"ת. בנוסף, ב-1 באפריל 2020 קיבלו כל עובדי החברה בונוסים מלאים בגין עבודתם בשנת 2019.

היועצים החיצוניים שהחברה מעסיקה בארץ ממשיכים להיות מועסקים כרגיל; לא הופסקה העסקתם ולא בוצעה הפחתה בתשלומים שנקבעו מראש.

שי לפסח

כדי לשמור על קשר ולשמח את העובדים, העניקה החברה תלושים לחג באופן דיגיטלי כדי להימנע מהזמנתם למקום העבודה. כמו כן, כל אחד מהעובדים בארץ קיבל בשבוע האחרון זר פרחים עד הבית, במטרה לתמוך בחקלאים הנפגעים מהמשבר וכן לשמח את העובדים ובני משפחותיהם.

במהלך השבועות האחרונים, נערך סקר בקרב עובדי החברה כדי לבדוק את מידת שביעות רצונם בכל הפרמטרים הנדרשים בתקופה זו. הנהלת החברה מקפידה לתקשר לכל העובדים באופן רציף כל הנחייה חדשה שהיא, בין אם היא מגיעה מהממשלה או מההנהלה.

הכשרה ופיתוח עובדים ופעילויות רווחה

מבחינת הכשרת ופיתוח עובדים, החל משבוע הבא תקיים החברה וובינרים מקצועיים לעובדי המפעלים והמטה, ובמהלכם יוענקו להם כלים מקצועיים שונים, ביניהם איך לנהל מרחוק. תהליכי פיתוח מקצועיים לעובדים שהחלו לפני המשבר יחד עם הסמנכ"לים בחברה, ממשיכים כמתוכנן.

מבחינת פעילויות רווחה, לעובדים ניתנת כל העת האפשרות להירשם לאימוני כושר מרחוק. החברה מציעה תכני העשרה לעובדים בנושאי הורות וכן פעילויות און ליין לילדים.

הקו הזה הוא קו גלובלי שמובילה החברה, ובכל אתריה בעולם נשמעים להנחיות המקומיות. אדמה מקפידה להעניק לעובדיה חופש בתוך המסגרת, כאשר בתוך המסגרת רואה החברה לנגד עיניה בראש ובראשונה את בטיחות העובדים, שמירה על השכר והתנאים שלהם וזאת לצד פעולה ללא לאות לשמירה על תוצרי העבודה ומתן תמיכה לפעילות העסקית.

מוזמנים לשתף אותנו בפעולות ובמענים שאתם מציעים בתקופה זו אשר יכולים לתרום ולחזק את החוסן החברתי בימים אלה.
info@maala.org.il

מוזמנים לשתף

המשיכו לעקוב אחר הפעילות שלנו:

התעשייה האווירית | רתימת היכולות הטכנולוגיות להתמודדות עם המשבר, תוך שמירה על המשכיות עסקית

שימוש בטכנולוגיות להתמודדות עם המשבר תוך שמירה על המשכיות עסקית. התעשייה האווירית רותמת את היכולות והטכנולוגיות לסיוע בפתרון המשבר, כדוגמת ייצור מכונות הנשמה במפעל טילים.

Read More »

אינטל | הגדלת התרומות תוך מיקוד בחינוך, בריאות ורווחה, והרחבת התמיכה בעובדים

הגדלת התרומות תוך מיקוד בחינוך, בריאות ורווחה, והרחבת התמיכה בעובדים. אינטל ישראל מגדילה את תקציב התרומות וממקדת אותן בשלושה תחומים מרכזיים: חינוך, בריאות ורווחה. החברה

Read More »