שימוש בטכנולוגיות להתמודדות עם המשבר תוך שמירה על המשכיות עסקית.

התעשייה האווירית רותמת את היכולות והטכנולוגיות לסיוע בפתרון המשבר, כדוגמת ייצור מכונות הנשמה במפעל טילים. במקביל שומרת החברה על המשכיות עסקית, ואף פרסמה דוח קיימות בימים אלה.

שאלות ותשובות עם מנכ"ל התעשייה האווירית - נמרוד שפר:

איך מגייסים ורותמים את היכולות הטכנולוגיות של התעשייה האווירית לטובת המאבק בקורונה?

כחברה הנמצאת בחזית הטכנולוגיה, היה לנו ברור מהרגע הראשון שנתגייס לטובת מדינת ישראל כפי שאנו עושים תמיד מאז הקמת החברה. מהנדסי החברה פועלים לגיבוש מגוון פתרונות טכנולוגיים: למערכות הנשמה, לחיטוי, לאבחון, למיגון הצוות הרפואי, ואף לחיזוי התפשטות הנגיף. נרתמנו לתת מענה לצרכים שבהם אנחנו יכולים לספק פתרון מיידי וממוקד תוך הבאת הערך הייחודי של התעשייה האווירית – חדשנות, טכנולוגיה ייחודית ופתרונות יוצאי דופן מהירים. אנו עובדים בצמוד מול מערכות הביטחון והבריאות, ומול רשות החברות הממשלתיות המחברת בינינו לבין הצרכים של המערכת הרפואית בשטח.

חנכנו קו ייצור סדרתי למכונות הנשמה במפעל טילים של התעשייה האווירית – בשיתוף פעולה עם משרד הביטחון וחברת אינוויטק, המתמחה בייצור מערכות רפואת חירום. פיתוח ייחודי נוסף שגובש בתוך שבוע בלבד בשיתוף עם המרכז הרפואי שמיר (אסף הרופא), מאפשר חיטוי חדרים בתוך דקות ספורות באמצעות טכנולוגיית UVC.

כדוגמא נוספת ליצירתיות ההנדסית מהווה שיתוף פעולה עם משרד הביטחון והטכניון בהתאמה של מכ"ם המיועד לשימושים צבאיים והגנת גבולות לטובת  סריקת מדדים חיוניים מרחוק ובכך מסייע להגן על הצוות הרפואי. אלה רק דוגמאות בודדות מבין עשרות יוזמות שאנו מקדמים בימים אלו

התעשייה האווירית הינה מפעל חיוני – איך ממשיכים בפעילות העסקית ואלו התאמות הארגון עושה מול עובדיו?

התעשייה האווירית היא אחת החברות הגדולות במשק ואחת היצואניות הגדולות, והיא ממשיכה בפעילותה החיונית לביטחון מדינת ישראל ומול לקוחותיה ברחבי העולם בהתאם להנחיות. בעוד מרבית הפעילות במשק נעצרה, אנחנו ממשיכים בגיוס עובדים לעשרות משרות פתוחות בימים אלו. במקביל, מתחילת האירוע מנהלת החברה את הנושא ברמת מיקוד גבוהה החל משרשרת האספקה, דרך הכנת החברה לפעילות שיווקית מרחוק, ועד הכנת החברה לעבודה לפי התקנות לשעת חירום בהתאם להנחיות הממשלה. מה שעמד לנגד עינינו בראש ובראשונה הוא שמירה על בריאות העובדים, הלקוחות והשותפים, וכמובן גם עמידתנו בהתחייבויות מול הלקוחות. במקביל, החברה פועלת על מנת להיות ערוכה לחזרה לשגרה בהקדם האפשרי.

מעבר לנושאים התפעוליים אנחנו שמים דגש גבוה על הקשר עם עובדי החברה, ואנו מפעילים ערוצי תקשורת רבים בנושאים אינפורמטיביים וגם בצדדים רכים יותר – חוברות צביעה לילדים, שידורים בערוץ הפייסבוק של ארגון העובדים, שיח במגוון ערוצים עם הנהלת החברה. אנו רואים חשיבות גבוהה בימים אלו בהפגת את אי-הוודאות עם כמה שיותר מידע רלוונטי לעובדים.

ברכות על פרסום דוח הקיימות - האם הייתה התלבטות לגבי הפרסום בימים אלו?

ההחלטה לפרסם את דוח הקיימות השנתי בצמידות לפרסום הדוחות הכספיים של החברה במרץ האחרון, נקבעה על ידי הנהלת החברה כבר באמצע 2019. אנו מקפידים על פרסום דוחות הקיימות על בסיס שנתי באופן רציף משנת 2015, ובכך משקפים למחזיקי העניין שלנו את האימפקט הסביבתי, החברתי והכלכלי של התעשייה האווירית. פרסום זה נובע מתוך שקיפות והבנה שהנושאים הללו עומדים בליבת העשייה שלנו, ותומכים את ביצועינו העסקיים לכל דבר ועניין.

כאשר החברה עברה למתכונת חירום בעקבות התפשטות הקורונה, החליטה ועדת ההיגוי הבכירה לקיימות, ביחד עם ועדת הקיימות של הדירקטוריון, כי אנו ממשיכים בתהליכים הנדרשים על מנת להשלים את הדיווח כמתוכנן, בדגש על המשכיות עסקית גם לדיווח ציבורי וולונטרי, שלכאורה מתבקש לדחות אותו. שמחנו לגלות התגייסות של מכלול הגורמים התומכים בהשלמת הדיווח. לדוגמה, דו"ח הקיימות של החברה מבוסס על ה – GRI standards, וביצענו תהליך GRI Check מול נציגת הארגון בהולנד, אשר עבדה בעצמה מהבית. דוגמה נוספת היא השלמת תהליך בקרת מהימנות חיצונית (limited assurance) על ידי חברת BDO, לפי כל התכולות שהוגדרו מראש. הדוח אושר לפרסום בשיחת ועידה טלפונית של הדירקטוריון. הוכחנו שהמשך עיסוק בנושא הזה הוא בהחלט אפשרי, גם בימים לא פשוטים אלו, וממחיש כיצד אנו מיישמים הלכה למעשה את ערך האחריות התאגידית, שהוא אחד מחמשת ערכי החברה.

מוזמנים לשתף אותנו בפעולות ובמענים שאתם מציעים בתקופה זו אשר יכולים לתרום ולחזק את החוסן החברתי בימים אלה.

מוזמנים לשתף

המשיכו לעקוב אחר הפעילות שלנו:

אינטל | הגדלת התרומות תוך מיקוד בחינוך, בריאות ורווחה, והרחבת התמיכה בעובדים

הגדלת התרומות תוך מיקוד בחינוך, בריאות ורווחה, והרחבת התמיכה בעובדים. אינטל ישראל מגדילה את תקציב התרומות וממקדת אותן בשלושה תחומים מרכזיים: חינוך, בריאות ורווחה. החברה

Read More »