מחזקים את הפעילות עם קהילות מקומיות בנגב.

כיל הגדילה את הפעילות עם קהילות בנגב, בשיתוף עם יזמים מקומיים לפיתוח וליווי יוזמות מקומיות לשיפור איכות החיים וחיזוק החוסן הקהילתי. מעל 100 הצעות התקבלו, ויוזמות רבות כבר יצאו לדרך.

לאור המשבר כיל הגדילה את המעורבות והקשר שלה עם ישובים בדרום הארץ. זאת לצד תרומות כספיות ייעודיות לבתי החולים סורוקה ושיבא, תרומות כסף לסלי מזון, ערכות יצירה למרכזי קליטה ולרכישת מחשבים ניידים וטאבלטים. 1,000 ערכות יצירה נתרמו לישובים בדואים בדרום.

בידוד ללא בדידות

כיל יצאה בקול קורא ליוזמות שייתנו מענה לצרכי הקהילות בנגב לשיפור איכות החיים והחוסן הקהילתי. היוזמות הזוכות מקבלות מענק של 5,000 ₪ לביצוע הפרוייקט. החברה מלווה את התהליך החל מתחקיר ראשוני לזיהוי הצרכים בקהילות, דרך ליווי ועבודה עם היזמים המבצעים את היוזמות השונות, ועד מעקב על הביצוע וקיום משוב בסיום.

עד כה התקבלו מעל 100 הצעות מכל רחבי הנגב, מאשדוד ועד אילת.

דוגמאות לפרוייקטים שכבר יצאו לדרך:

  • פעילות חברתית משתפת ברשת, כגון פעילויות יצירה בקהילות השונות.
  • חלוקת כאלף ערכות יצירה לילדים בגיל הרך כולל ביישובי הפזורה הבדואית.
  • סופקו עזרים לעבודה בבית עם ילדים הנמצאים על הרצף האוטיסטי שאינם מקבלים טיפולים סדירים בימים אלו.
  • חולקו ערכות לפעילות משפחתית משתפת: יצירת מגשי האכלה לציפורים; ערכות מייקרים; ערכות נגרות שיוחלקו לבתים עם מערך פעילות; אפליקציה ייחודית למשחק משפחתי.
  • פעילויות עם מבוגרים: מועדון הספר הטוב; חלוקת עלונים שכונתיים; ברכות ופרחים לחג.
  • פעילות קהילתית משתפת: חגיגות חגים קהילתיות; הכנת יצירה קהילתית משותפת.

יוזמה זו מתבססת על פרוייקט "חושבים עושים" של כיל עם הקהילות בנגב, הפועל כבר שש שנים. "חושבים עושים" יצרה תשתית שותפים יציבה עם יחסי אמון הדדיים ומערך שיתופי פעולה רחב. רשת שותפים זו סייעה בהנעה מהירה של הקול הקורא לנוכח משבר הקורונה. 

״חושבים עושים״ היא יוזמה משותפת של כיל, רשויות מקומיות ותושבים בנגב. הפעילות במסגרת ״חושבים עושים״ מניעה תהליכים חברתיים־סביבתיים, תוך פיתוח וחיזוק רשת אזורית של יזמים מקומיים במטרה לחזק את הקהילות המקומיות בנגב.

מוזמנים לשתף אותנו בפעולות ובמענים שאתם מציעים בתקופה זו אשר יכולים לתרום ולחזק את החוסן החברתי בימים אלה.

מוזמנים לשתף

המשיכו לעקוב אחר הפעילות שלנו:

התעשייה האווירית | רתימת היכולות הטכנולוגיות להתמודדות עם המשבר, תוך שמירה על המשכיות עסקית

שימוש בטכנולוגיות להתמודדות עם המשבר תוך שמירה על המשכיות עסקית. התעשייה האווירית רותמת את היכולות והטכנולוגיות לסיוע בפתרון המשבר, כדוגמת ייצור מכונות הנשמה במפעל טילים.

Read More »

אינטל | הגדלת התרומות תוך מיקוד בחינוך, בריאות ורווחה, והרחבת התמיכה בעובדים

הגדלת התרומות תוך מיקוד בחינוך, בריאות ורווחה, והרחבת התמיכה בעובדים. אינטל ישראל מגדילה את תקציב התרומות וממקדת אותן בשלושה תחומים מרכזיים: חינוך, בריאות ורווחה. החברה

Read More »