הגדלת התרומות תוך מיקוד בחינוך, בריאות ורווחה, והרחבת התמיכה בעובדים.

אינטל ישראל מגדילה את תקציב התרומות וממקדת אותן בשלושה תחומים מרכזיים: חינוך, בריאות ורווחה. החברה גם מרחיבה את התמיכה בעובדים באמצעות אתר ייעודי עם תכנים, קורסים והעשרות.

בימים כתיקונם, אינטל ישראל היא חברה המתאפיינת במחויבות חברתית וקהילתית עמוקה - התרומה לקהילה בשנת 2019 הסתכמה בכ-20 מיליון ₪ ועובדי אינטל תרמו כ-60,000 שעות התנדבות. בימי משבר הקורונה, אינטל מעמיקה את מחויבותה ותומכת במלחמה בנגיף בחזיתות שונות.

"אנו מצויים בעיצומה של תקופה מאתגרת, אך לצד האתגר הגדול יש בפנינו הזדמנות לחזק את החוסן החברתי שלנו. כשהבריאות ניצבת בראש סדר העדיפויות, עלינו לזכור שחברה בריאה נמדדת גם ביכולת ההתגייסות והערבות ההדדית בשעת משבר. אינטל נרתמת למאמצי הסיוע והתרומות למאבק בנגיף הקורונה בכל רחבי העולם וכאן בישראל אנו עומדים לצד הקהילות המקומיות שלנו, בדגש על תחומי החינוך, הבריאות והרווחה, אותם סימנו כתחומים בהם תרומתנו והשפעתנו תוכל להיות משמעותית במיוחד."

חב"רים לעת משבר - אינטל למען חינוך בריאות ורווחה:

על מנת להצליח ליצור השפעה משמעותית, החברה בחרה להתמקד בשלושה תחומי סיוע: חינוך, בריאות ורווחה (חב"ר). תוכנית תרומות מיוחדת עליה הודיעה קרן אינטל העולמית, מקצה שני מיליון דולר תרומה כנגד שני מיליון דולר שייתרמו על ידי העובדים בכל רחבי העולם. כאן בישראל החברה קראה לעובדיה לתרום לגופים ועמותות משלושת תחומי המיקוד שנבחרו: תרומה למד"א לחיזוק הצוותים הרפואיים באמצעות אספקת ציוד מגן, ערכות כונן וערכות בדיקה לקורונה; תרומה לבית יציב (קרן רש"י) ובשותפות עם משרד החינוך עבור תוכנית בפריפריה לילדים מעוטי יכולת והקמת מוקד וירטואלי שיפעל בעשרות יישובים ובקרב אלפי תלמידים בכיתות ט'-יב ויספק מענה לימודי, תוך התמקדות בחיזוק לקראת בחינות הבגרות במתמטיקה, אנגלית, פיזיקה וכימיה; תרומה לעמותת לתת לאספקת מוצרי מזון והיגיינה למשפחות מעוטות יכולת, ניצולי שואה וקשישים.

 

בכל אחד משלושת התחומים – חינוך, בריאות ורווחה, מתקיימות פעילויות נוספות לתרומה ותמיכה, חלקן אף מערבות התנדבות עובדים מהבית:

פעילות בתחום החינוך

 • תרומה משותפת עם העובדים להקמת יוזמה לטובת תלמידי הפריפריה שתביא לצמצום פערים על ידי מוקד חינוך וירטואלי באמצעות בית יציב, ובשותפות עם משרד החינוך כמפורט למעלה.
 • תרומת 150 מחשבים ניידים לילדים נזקקים לטובת השתתפות בלמידה מרחוק.
 • התנדבות עובדים און ליין בשיעורים פרטיים במתמטיקה יחד עם קואליציית חברות – עיריית חיפה, פיליפס, אמדוקס ו-IBM.
 • התנדבות עובדים עם נערות במזרח ירושלים למציאת פתרונות טכנולוגיים לפנאי של תלמידים ותלמידות בתקופה זו.
 • התנדבות עובדים בסיוע לתלמידי תיכון להתכונן לקראת הבגרויות הראשונות המקוונות בפתרון שיעורי בית באמצעות מערכת הלימוד המקוונת "תיקתק".

פעילות בתחום הבריאות

 • תרומה משותפת עם העובדים למד"א לרכישת ציוד מגן, ערכות כונן וערכות בדיקה לקורונה, כמפורט למעלה.
 • תרומת למעלה ממיליון ש"ח לבית חולים רמב"ם לרכישת מכונה שמפענחת מאות בדיקות קורונה ביום.
 • תרומת 1,000 ערכות "זמן איכות משפחתי" לנבדקים במתחמי "היבדק וסע" של מגן דוד אדום ומשרד הבריאות, המכילות משחקים "של פעם" להעלאת המורל. הערכות מיוצרות על ידי העסק החברתי 'צומי – המרכז הישראלי לתשומת לב'.
 • התנדבויות טכנולוגיות של עובדים המסייעים למאבק בקורונה, דרך סיוע לרמב"ם והטכניון במחקרם על קורונה ואקלים, בניית לוח מצב לחמ"ל קורונה של איכילוב המעדכן על מצב החולים, ציוד, צוות מיטות ועוד.

פעילות בתחום הרווחה

 • תרומה משותפת עם העובדים לעמותת "לתת" לאספקת מוצרי מזון והיגיינה לרווחתן של משפחות מעוטות יכולת, ניצולי שואה וקשישים, כמפורט למעלה.
 • "מחוברים" – תרומת 500 טאבלטים ייחודיים לקשישים, לאחר הכנסת שינויים בממשק המשתמש המאפשרים חיבור של הקשיש בלחיצת כפתור אחד לשיחות וידאו עם בני משפחתו ובהמשך גם לתכנים ייעודיים שנתחזק עבורם. הפרויקט הושק לקראת ליל הסדר על מנת לאפשר לקשישים לחגוג ליל סדר און ליין עם משפחותיהם.
 • שותפות בין אינטל ועיריית קרית גת לחלוקת כ-700 חבילות מזון עבור כל המשפחות שזקוקות בעיר.
 • חלוקת חבילות לכ-500 משפחות לקראת חג הפסח, בשיתוף אגפי הרווחה בעיריות.
 • תרומה של אוכל חם וערכות הפעלה וירטואליות לקשישים בדרום הארץ.
 • תרומה של 200 ארוחות חמות מדי יום למשפחות בחיפה בשיתוף עיריית חיפה, לקט ישראל, יד עזר לחבר וחברת סידוקס.
 • חלוקת שוברי צעצועים לילדים למשפחות קשות-יום בירושלים. 

פעילות עבור העובדים ובני משפחתם:

 • החברה מעדכנת את עובדיה באופן שוטף באמצעות אתר תוכן שבו נמצאים עדכונים שוטפים מההנהלה, טיפים והמלצות איך להעביר את הזמן עם הילדים, ופעילויות לשמירה על קשר, שייכות ומחוברות.
 • קורסים והרצאות המיועדים למשפחה ופונים למגוון אוכלוסיות: הורים לגיל הרך, הורים לילדים עם צרכים מיוחדים, כלי מיינדפולנס לעובדים ועוד. אינטל מציעה גם קורסי אונליין וסדנאות להעשרה טכנולוגית (Technical Training) בתחומי AI, אבטחת מידע, System Engineering, ועוד.
 • החזר על טיפול בילדים על ידי בייביסיטר או מטפלת, או גם בטיפול בהורים קשישים הנמצאים בבידוד.

אינטל ממשיכה כל העת לבחון דרכים נוספות בהן היא יכולה להעמיק את הסיוע בשלושת תחומי המיקוד הללו, עם התאמות "תוך כדי תנועה" ועל פי הצרכים המשתנים של המשבר ואופיו הדינמי.

מוזמנים לשתף אותנו בפעולות ובמענים שאתם מציעים בתקופה זו אשר יכולים לתרום ולחזק את החוסן החברתי בימים אלה.

מוזמנים לשתף

המשיכו לעקוב אחר הפעילות שלנו:

התעשייה האווירית | רתימת היכולות הטכנולוגיות להתמודדות עם המשבר, תוך שמירה על המשכיות עסקית

שימוש בטכנולוגיות להתמודדות עם המשבר תוך שמירה על המשכיות עסקית. התעשייה האווירית רותמת את היכולות והטכנולוגיות לסיוע בפתרון המשבר, כדוגמת ייצור מכונות הנשמה במפעל טילים.

Read More »