תרומות בידע, יכולות וכסף, ומינוף יוזמות עובדים לתמיכה בקהילה.

מיקרוסופט ישראל ממנפת יוזמות של עובדים לתמיכה בעסקים קטנים ובצוותים רפואיים. החברה גם רותמת את הידע והיכולות שלה לסיוע בזמן המשבר, כדוגמת פיתוח מכונות הנשמה חכמות ב"קוד פתוח".

תרומות:

תרומת אספקה רפואית טכנולוגית

מיקרוסופט ישראל תורמת אספקה רפואית הכוללת 300 מחשבים, מצלמות רשת ואוזניות לצוותים רפואיים בבתי החולים, חלקם הגדול בפריפריה, בשווי של מיליון שקל. המחשבים והציוד הנלווה יאפשרו לרופאים להעניק טיפול רפואי מרחוק גם בתקופה מאתגרת זו.

בנוסף, החברה תרכוש 25 מכשירי עירוי אוטומטים IVAC בשווי 100,000 שקל עבור בית חולים נצרת- אי.מ.מ.ס, לאחר שזיהתה את הצורך בבית החולים. IVAC הינו מכשיר אשר מתחבר לעירוי ודרכו ניתן לקבל נוזלים ותרופות. המכשיר ישמש לטיפול בחולים מונשמים. מהנהלת בית חולים נצרת נמסר: "אנו מעריכים רבות את תמיכת מיקרוסופט לטובת התמודדות רפואית עם האתגרים בתקופה הנוכחית. תמיכה שכזו והנכונות לעזור הינה ביטוי לאחריות המשותפת של כולנו למען חברה בריאה".

תרומות בידע ויכולות

מיקרוסופט ישראל מחקר ופיתוח מסייעת בפיתוח אבטיפוס למכונות הנשמה אוטומטיות חכמות, אותן ניתן לייצר בעלות זולה ובכמות גדולה במעבדות – ללא צורך במפעלים. המוצר נמצא תחת "קוד פתוח" כך שכל הוראות הבנייה שלו יהיו פתוחות לציבור, בארץ ובעולם. מעבדת החדשנות של מיקרוסופט ישראל מחקר ופיתוח, ה-Garage, תורמת את הציוד, החומרים והרכיבים הנדירים.

בנוסף, מיקרוסופט העולמית מאפשרת לעמותות ולמתנדבים שנמצאים בחזית בעקבות התפרצות הקורונה נגישות לטכנולוגיות שלה וזאת על מנת לסייע להם לשתף פעולה. החברה מציעה שימוש ב-Office 365 ללא עלות ובכלל זה בסביבת העבודה הדיגיטלית של מיקרוסופט Microsoft Teams.

יוזמות עובדים לתמיכה בקהילה:

עובדי מיקרוסופט יזמו רעיון לרתום את החברה להתגייסות למען הצוותים הרפואיים והמסעדות. החברה והעובדים שולחים מנות ממסעדות לבתי החולים, ובכך תורמים גם לצוותים הרפואיים וגם למסעדות בעת זו. עובדי החברה קוראים לחברות נוספות להצטרף למהלך, ופרסמו כך בפייסבוק:

"בואו נעשה משהו טוב: כולנו יודעים שאלפי רופאות ורופאים, אחיות ומתנדבים, נותנים את הכול, לילות כימים, כדי להגן עלינו בתקופה זו. וגם כולנו מודעים למצב הלא פשוט של עסקים ומסעדות בימים אלו. אז משהו קטן שאפשר לעשות – להעניק לצוותים רפואיים דברים טובים ממסעדות שונות. כי אם זה יעלה חיוך קטן בקרב אנשי הצוותים הרפואיים, ואם זה יכול לעזור לכמה בתי עסק, ואם זה יגרום לשולחים לתחושה טובה, אז זה שווה את הכל, לא?"

 

רינה קואינוב, אחות בכירה במחלקה מבודדת המטפלת בחולי קורונה בבית חולים שערי צדק, בירכה על היוזמה: "מחוות מסוג זה מעידות על ערבות הדדית שקיימת בחברה הישראלית ונותנות לנו כוח להמשיך. בימים אלה אנו וצוותים רפואיים רבים בשערי צדק ובכל הארץ מגוייסים ופועלים סביב השעון במתכונת מוגברת. אנו מברכים את כל מי שמבקש לקחת חלק במאמץ המשותף".

 

בנוסף, עובדי החברה ביקשו להביע את הערכתם לעמותות הפועלות בסיוע לקהילה בתחומי הבריאות, החינוך והרווחה, ובכלל זה לסיוע לקשישים ולילדים בסיכון. החברה החליטה למנף את תרומות העובדים ותורמת בעצמה סכום זהה כנגד כל תרומות העובדים.

מוזמנים לשתף אותנו בפעולות ובמענים שאתם מציעים בתקופה זו אשר יכולים לתרום ולחזק את החוסן החברתי בימים אלה.

מוזמנים לשתף

המשיכו לעקוב אחר הפעילות שלנו:

התעשייה האווירית | רתימת היכולות הטכנולוגיות להתמודדות עם המשבר, תוך שמירה על המשכיות עסקית

שימוש בטכנולוגיות להתמודדות עם המשבר תוך שמירה על המשכיות עסקית. התעשייה האווירית רותמת את היכולות והטכנולוגיות לסיוע בפתרון המשבר, כדוגמת ייצור מכונות הנשמה במפעל טילים.

Read More »

אינטל | הגדלת התרומות תוך מיקוד בחינוך, בריאות ורווחה, והרחבת התמיכה בעובדים

הגדלת התרומות תוך מיקוד בחינוך, בריאות ורווחה, והרחבת התמיכה בעובדים. אינטל ישראל מגדילה את תקציב התרומות וממקדת אותן בשלושה תחומים מרכזיים: חינוך, בריאות ורווחה. החברה

Read More »