For detailed tours description in English, click here

Click here for field tours photo gallery

ביומו השני של הכנס התקיימו מגוון סיורים ברחבי הארץ ללמידה מהעשייה בשטח.

הסיורים בנושא חדשנות חברתית נערכו בשיתוף עם ג'וינט ישראל-תבת לציון 10 שנים להקמתה באתרים של חברות מובילות במשק מסקטורים שונים המשלבות אוכלוסיות מגוונות ומשתמשות בכלים חדשניים לקידום עובדים, במרכזי תעסוקה של החברה הערבית והחרדית, הכשרת צעירים, אנשים עם מוגבלות ועוד.

הסיורים בנושא חדשנות סביבתית ביקרו במרכזי חדשנות ופיתוח בתחומי מזון, רפואה, טכנולוגיה ועוד של מגוון חברות לצד פרויקטים חדשניים במגוון נושאי סביבה וטבע הנערכים בשיתוף פעולה עם ארגונים עסקיים.

1. נצרת- חדשנות חברתית

ביקור במפעל השוקולד והממתקים של שטראוס בנצרת עילית, באמדוקס בגן התעשייה בנצרת ובמרכז ריאן שפותח ע"י ג'וינט ישראל- תבת בשיתוף משרד הכלכלה והתעשייה ומציע שירותי הכוונה תעסוקתית, הכשרה מקצועית והשמה לאוכלוסייה הערבית.

7:30 - 8:00
התכנסות, תל אביב
10:00 - 12:30
מפעל הממתקים והשוקולד של שטראוס, נצרת עלית
X

* יש להגיע בנעליים סגורות ומכנסיים ארוכים.

נפגוש את דבורה מקסיק סמנכ"לית משאבי אנוש בשטראוס ישראל שתספר על התכנית האסטרטגית והחלוצית של חברת שטראוס, אשר מטרתה לתת מענה לצרכיהם הכלכליים-חברתיים של עובדיהם, להתמודד עם יוקר המחיה ולסייע בצמצום פערים חברתיים, תוך שיפור האופק הכלכלי של עובדיהם.

12:45 - 14:30
מרכז אמדוקס גליל, גן התעשייה נצרת
X

מרכז אמדוקס גליל בגן התעשייה נצרת מספק שירותי פיתוח וניהול מערכות ללקוחות קבוצת אמדוקס העולמית. במרכז השליטה והבקרה שבמרכז, שהוא ייחודי מסוגו בישראל, מותקנות מערכות בקרה באמצעותם מנטרים ושולטים מרחוק במערכות המחשוב של הלקוחות – מזהים ופותרים בעיות שצצות בזמן אמת. מרכז אמדוקס גליל הוא אולי הדוגמה הבולטת ביותר למחויבות של אמדוקס לגיוון התמהיל התרבותי של מערך העובדים שלה, מתוך אמונה עזה שגיוון תרבותי הוא מקור כוח. כיום יש במרכז כ-180 עובדים שבכללם נוצרים, מוסלמים, דרוזים, צ'רקסים ויהודים. בועז גרין, Software Engineering Line Manager, ילווה את הסיור ב-HUB וסאמר עמר, Software Development Manager, יספר על הפעילות הקהילתית בנצרת.

14:45 - 16:00
מרכז ריאן, נצרת
X

מרכז ריאן מציע שירותי הכוונה תעסוקתית, הכשרה מקצועית והשמה לאוכלוסייה הערבית. במרכז נפגוש משתתפים פעילים בתוכניות אשר ישתפו בתהליך שעוברים ובציפיות לגבי שוק העבודה ובפרט לגבי השתלבות בחברות גדולות במשק. נשוחח גם עם אנשי המרכז אשר יפרטו את המענים המוצעים למעסיקים.

16:00 - 18:30
נסיעה לת"א

2. אום אל פאחם, רעננה ושפיים- חדשנות חברתית

נבקר במרכז ההדרכה של בנק הפועלים, במרכז ריאן שפותח ע"י ג'וינט ישראל- תבת בשיתוף משרד הכלכלה והתעשייה ומציע שירותי הכוונה תעסוקתית, הכשרה מקצועית והשמה לאוכלוסייה הערבית ובמלון דן קיסריה שם נשמע על העסקה מגוונת.

7:30 - 8:00
התכנסות, תל אביב
8:45 - 10:15
מרכז ההדרכה של בנק הפועלים, שפיים
X

מרכז ההדרכה של הבנק האחראי על תהליכי למידה, תרבות ומנהיגות, ומיישם מספר תכניות מתקדמות בתחומים של פיתוח עובדים וחיבור העובדים לערכי הבנק. נפגוש את סמדר סיון, מנהלת מרכז ההדרכה שתספר על התכניות המשתמשות במתודולוגיות חדשות ועוסקות באחד המרחבים המאתגרים בתחום הכשרת עובדים – הטמעת ערכים כחלק בלתי נפרד מאסטרטגיית הבנק. עוד נשמע בביקור על דרכים בהן הבנק הצליח להגביר את הגיוון בכוח העבודה. הבנק זכה על כך באות הגיוון בעסקים ע"ש דב לאוטמן בשנת 2015.

11:25 - 13:00
מרכז ריאן, אום אל פאחם
X

מרכז ריאן מציע שירותי הכוונה תעסוקתית, הכשרה מקצועית והשמה לאוכלוסייה הערבית. במרכז נפגוש משתתפים פעילים בתוכניות אשר ישתפו בתהליך שעוברים ובציפיות לגבי שוק העבודה ובפרט לגבי השתלבות בחברות גדולות במשק. נשוחח גם עם אנשי המרכז אשר יפרטו את המענים המוצעים למעסיקים.

14:00 - 16:00
מלון דן, קיסריה
X

רשת מלונות דן מקדמת מדיניות רשתית מתקדמת ומתמשכת להעסקה מגוונת. בביקור נשמע על מאמצי הגיוון, רציונל החברה לעסוק ולבנות תכניות בתחום, הפעולות השונות המתמקדות באוכלוסיות מגוונות והערך העסקי של החברה. נשמע גם ממנהלת משאבי אנוש על שילוב תכנית סטארטר בחברה, תכנית שפותחה בג'וינט ישראל- תבת בשיתוף משרד הכלכלה והתעשייה ומציעה מסלול הכשרות מקצועיות בחניכות במקצועות מבוקשים ווכן על תכנית נוספת שפתוחה בתבת, תכנית למרחק לקידום תעסוקה איכותית לצעירים יוצאי אתיופיה.

16:00 - 17:30
נסיעה לתל אביב

3. תל אביב- חדשנות חברתית

נסייר במטה ויצו בתל אביב, במרכז להכוון תעסוקתי עבור החברה החרדית בבני ברק, מרכז שפותח בג'וינט ישראל-תבת בשיתוף משרד הכלכלה והתעשייה,  ובמיטב דש שמעסיקה עובדים כבדי שמיעה/חרשים במחלקת תקשורת כתובה.

8:00 - 8:30
התכנסות, תל אביב
9:00 - 10:30
ויצו, תל אביב
X

רשת מעונות ויצו מפעילה מעונות יום לילדים בגיל הרך ולמשפחותיהם, לכל מגזרי החברה בישראל ובפריסה ארצית. ויצו הינה עמותה חברתית, המעסיקה במעונות שבניהולה אלפי עובדות ועובדים.

ענף הגיל הרך בישראל מתמודד כיום עם מחסור מתמשך בכוח אדם והאגף לגיל הרך בויצו פועל בדרכים מגוונות ויצירתיות למתן מענים לגיוס ולשימור עובדים ובכלל זה הובלת תכנית פיתוח מסלולי קריירה המיועדת לקידום אוכלוסיית המטפלות. הביקור יתקיים במטה ויצו בתל אביב עם מובילות התכנית מטעם ויצו. נשמע על תפיסתן המקצועית, משמעות פיתוח מסלולי קידום יחודיים אלו ויכלול מפגש עם המטפלות ששולבו במסלולים אלו.

11:00 - 12:30
המרכז להכוון תעסוקתי, בני ברק
X

המרכז להכוון תעסוקתי בני ברק שם לו ליעד לספק מענה לצרכי הציבור החרדי העובד והמבקש להשתלב בשוק התעסוקה. המרכז הפועל בשיתוף מלא ובסיוע משרד הכלכלה, מעניק מגוון כלים יישומיים להשתלבות בשוק התעסוקה, החל מאבחונים להתאמה תעסוקתית, דרך קורסים והכשרות מקצועיות, הפניות ללימודים, סיוע במימון שכר הלימודים, סדנאות הדרכה לחיפוש ולמציאת עבודה, כתיבת קורות חיים, הכנה לראיון עבודה, השתלבות במקום עבודה, ועד לקורסים להשלמת מקצועות לימוד הכרחיים לצורך השתלבות בתעסוקה, ועד שידוך בין חברות לדורשי עבודה.

13:00 - 15:00
מיטב דש, בני ברק
X

מחלקת התקשורת הכתובה במיטב דש מונה כ-6 עובדים, כולם כבדי שמיעה ו/או חרשים. נסייר במחלקה, נפגוש את העובדים ונבין מהם את מהות עבודתם. נפגוש את הנהלת מיזם "עסק שווה" לקידום תעסוקה אקדמית ומקצועית לאנשים עם מוגבלות המשותף למיטב דש, משרד הכלכלה, קרן משפחת רודרמן וג'וינט ישראל תבת. כמו כן, נפגוש את בעלי החברה שיספרו על האג'נדה הארגונית בתחום.

15:00 - 15:45
נסיעה לתל אביב

4. כפר סבא-חדשנות חברתית

נבקר במיקרוסופט בהרצליה, נשמע על תכנית המנטורינג שפותחה בג'וינט ישראל- תבת וגם נפגוש את צוות מרכז ריאן שפותח בתבת גם כן ומציע שירותי הכוונה תעסוקתית, הכשרה מקצועית והשמה לאוכלוסייה הערבית. בהמשך נבקר בתכנית החדשנית של ג'וינט ישראל אמצע הדרך לשילוב מחפשי עבודה מבוגרים בשוק התעסוקה וב-call center של חברת תקשוב בנתניה המעסיק עובדים עם מוגבלות.

8:00 - 8:30
התכנסות, תל אביב
9:00 - 11:00
מיקרוסופט, רעננה
X

מיקרוסופט מפעילה מהלך רחב לקידום תעסוקתי של אוכלוסיות המוגדרות כיעד לאומי להשתלבות בעולם התעסוקה במסגרתו הוכשרו ולוו למעלה מעשרת אלפים אנשים עד כה. כחלק ממהלך זה מפעילה החברה את תכנית המנטורינג. התכנית משלבת ליווי אישי ע"י רכזי קידום לצד מנטורים מתנדבים מהעולם העסקי המלווים את משתתפי התכנית בתהליך הקידום התעסוקתי. נפגוש מנטורים ומנטיס אשר חוו את התהליך. המנטורים הם מנהלים בדרג ניהולי ביניים ומעלה אשר העניקו מניסיון הקריירה שלהם והיוו מודל לחיקוי לאוכלוסיות מגוונות מהחברה החרדית, הערבית והקהילה האתיופית בתהליך קידומם התעסוקתי. נשמע גם על תכנית ריאן המציעה לאוכלוסייה הערבית שרותי הכוונה תעסוקתית, הכשרה מקצועית והשמה.

מרכז ריאן
X

מרכז ריאן מציע שירותי הכוונה תעסוקתית, הכשרה מקצועית והשמה לאוכלוסייה הערבית. במרכז נפגוש משתתפים פעילים בתוכניות אשר ישתפו בתהליך שעוברים ובציפיות לגבי שוק העבודה ובפרט לגבי השתלבות בחברות גדולות במשק. נשוחח גם עם אנשי המרכז אשר יפרטו את המענים המוצעים למעסיקים.

11:40 - 13:00
תכנית אמצע הדרך, כפר סבא
X

תכנית אמצע הדרך | התכנית שואפת להוביל לשיפור במצבם הכלכלי-חברתי של מחפשי עבודה בגילאי 45 עד 75 באמצעות שילוב בתעסוקה והעלאת המודעות ליתרונות שבסביבת עבודה רב-גילית. נפגוש משתתפים הפנויים להשתלב עם ניסיון והישגים מוכחים וצוות מקדמי תעסוקה שמלווה את המעסיקים והמשתתפים בתהליך ההשמה ולאחריה. נתנסה בפעילות קצרה שתחבר אותנו לאתגרי התעסוקה של אמצע הדרך. נשמע גם על תכנית סטארטר המציעה מסלול הכשרות מקצועיות בחניכות במקצועות מבוקשים. נפגוש גם את נציגת עיריית כפר סבא שתספר על קליטת עובדים מבוגרים ברשות.

13:00 - 15:40
תקשוב, נתניה
X

העסקת עובדים עם מוגבלות היא חלק מהאג'נדה הארגונית בתקשוב. החברה פיתחה מערך הדרכה וסט של כלים, שמטרתם לסייע לגורמים הרלוונטיים (אנשי גיוס, הדרכה ומנהלים מלווים) בשילוב מוצלח של עובדים עם מוגבלות בארגון ומשתפת את הידע הזה בקהילה העסקית. בסיור ב-call center בנתניה, נפגוש את מנהלת משאבי האנוש ומנהל החטיבה שיספרו על המאמצים, שיתופי הפעולה והיתרונות שבהעסקת עובדים עם מוגבלות.

16:00 - 17:10
נסיעה לתל אביב

5. חיפה וחדרה- חדשנות סביבתית

הסיור לאזור חדרה יבקר במפעלי "נייר חדרה" להכרת הנייר "הסביבתי החדש" ובמפעל מלח הארץ, להכרת תהליך ייצור המלח הייחודי, המאזן בין התעשייה לסביבה.

8:00 - 8:30
התכנסות, תל אביב
9:30 - 11:30
נייר חדרה, חדרה
X

נייר חדרה | הזדמנות להיפגש מחדש עם הנייר שזרקתם לפח המיחזור במשרד. נייר חדרה היא החברה הגדולה והוותיקה בישראל לייצור נייר לסוגיו. בסיור נראה את תהליך איסוף הנייר למיחזור ונכיר את שלבי ייצור הנייר על ההיבטים הסביבתיים והחדשניים. בנוסף, המפעל מוביל היום בחדשנות בפיתוח של נייר ממוחזר "הכי סביבתי בעולם",  שבתהליך הייצור שלו לא מעורבים עצים בכלל, אין תהליכי הלבנה, שימוש מופחת במשאבים ועוד.

12:00 - 14:30
מלח הארץ, עתלית
X

מאחורי כל גרגר מלח יש סיפור… נסייר במרכז המבקרים, המספר את תולדות מפעל המלח בעתלית.  נצפה במיני ציפורים שונים כחלק מפעילות המלח המאזנת בין התעשייה והסביבה. נעקוב אחר מסלולו של המלח, מהים אל השולחן ובפעילות החברה לקידום תרבות צריכת מלח מאוזנת בישראל ובעולם ולהפחתת הנתרן המשמש במזון המעובד.

14:30 - 15:30
נסיעה לתל אביב

6. אזור המרכז-חדשנות סביבתית

הסיור יבקר במרכז החדשנות של חברת 3M בהרצליה ובמרלוג חברת טבע בשוהם.

8:00 - 8:30
התכנסות, תל אביב
9:00 - 11:00
3M, הרצליה
X

חברת 3M  העולמית, הפועלת ב 200 מדינות ברחבי העולם, הינה אחת מהחברות העיקריות, החשובות והמשפיעות ביותר על המשק העולמי כולו בתחום המחקר והפיתוח.  מרכז החדשנות של החברה מציג את הטכנולוגיות הייחודיות והחדשניות המיושמות במגוון מוצריה בתחומים שונים: רפואה, בטיחות, תחבורה, תעשיה ומוצרי צריכה (החל מפתקיות הפוסט איט ועד דבקים למזלט"ים וחלליות). הסיור ממחיש את הדרך בה המוצרים של החברה תורמים לאיכות חייהם של מיליוני אנשים ברחבי העולם  וממחיש עד כמה משולבת תפיסת הקיימות בעבודת הפיתוח של 3M.

11:40 - 14:40
טבע, שוהם
X

אחת מעשר חברות הפארמה המובילות בעולם, ששורשיה נטועים בישראל כבר 115 שנה, מחויבת לספק פתרונות בריאותיים מתקדמים וחדשניים, המאפשרים למטופלים בישראל להרגיש טוב יותר. אנו נמצאים בעידן של שינויים חסרי תקדים אשר משפיעים על מערכת הבריאות ועל המטופלים כאחד- גידול באוכלוסייה, שינויים סביבתיים והתמודדויות רפואיות חדשות- כל אלו יוצרים אתגרים משמעותיים גם לחברות התרופות. במרכז החדשנות של טבע נוכל להיחשף לעולם של חדשנות טכנולוגית בישראל באמצעות רשת צפופה של השקעות ושיתופי פעולה עם חברות סטארט-אפ, חממות טכנולוגיות, מיזמים משותפים עם האקדמיה ויצירת קהילות מומחים לפיתוח תרופות חדשות ומכשור רפואי מתקדם, שבעתיד עשויים לתת מענה למחלות קשות ולאתגרים רפואיים מורכבים.

בסיור במרלוג נכיר, בין היתר, את סנארה וונצ'רס, פלטפורמת השקעות בחברות הזנק ישראליות מבטיחות החל מהשלבים הראשוניים במחזור חייהן. פלטפורמה זו המשותפת לטבע ופיליפס מציגה מודל חדש של שיתוף פעולה בין שתי חברות ענק לאיתור והשקעה בחברות פורצות דרך בתחום המיכשור הרפואי והרפואה הדיגיטלית.

14:40 - 15:30
נסיעה לתל אביב

7. רמלה, לוד וחורשים- חדשנות סביבתית

הסיור יבקר במפעל נשר ברמלה, בבניין הירוק של שיכון ובינוי בקרית שדה התעופה ובמפעל תרמוקיר בקיבוץ חורשים.

7:30 - 8:00
התכנסות, תל אביב
9:00 - 11:00
שיכון ובינוי, איירפורט סיטי
X

BULID UP תכנית החדשנות של קבוצת שיכון ובינוי מזמינה יזמים, מתכננים, מהנדסים וממציאים לקחת חלק בתכנון ובניית תשתיות עיר העתיד. בביקור נכיר את הבניין הירוק של הקבוצה באיירפורט סיטי ונשמע על המהלך המחבר בין קיימות לחדשנות בענף הבנייה והתשתיות.

11:30 - 13:00
נשר מפעלי מלט ישראליים, רמלה
X

נבקר במפעל המלט נשר רמלה ונראה למה המלט האפור הוא בעצם די ירוק. נלמד מקרוב על תהליכי הייצור המתקדמים והיעילים, על השימוש בדלקים חליפיים (שמקורם בין היתר באשפה הביתית של כולנו), השימוש בחומרי גלם חליפיים במקום במשאבי טבע מתכלים, וכיצד מהווה המלט תשתית לבניה ירוקה.

13:30 - 15:15
תרמוקיר, חורשים
X

נבקר במפעל בקיבוץ חורשים, ונראה איך יישום של חשיבה מקיימת בעסקים משפר את איכות המוצר ואת השירותים בכל שרשרת הערך. נציץ למעבדת המו"פ, בה מתבשלים פיתוחים חדשניים בשת"פ עם החברות המובילות בעולם, כדי לתת מענה לאתגרי הקיימוּת. נשמע גם על תהליך ה LCA (ניתוח חיי מוצר) שאיפשר לחברה ללמוד על ההשפעות של המוצר שלה לכל אורך חייו, במטרה לשפר אותן.

15:15 - 16:15
נסיעה לתל אביב

8. אשדוד- חדשנות חברתית

הסיור יבקר במרכז החדשנות "The Kitchen" של שטראוס בשיתוף המדען הראשי, בחווה לחינוך חקלאי ומדעי הסביבה – תכנית "מפזרים זרעים של מדע"  של חברת אדמה באשדוד, ובאתר ההתפלה של חברת מקורות.

7:30 - 8:00
התכנסות, תל אביב
9:00 - 11:00
מקורות, אשדוד
X

בעיית המחסור במי השתייה במדינת ישראל למעשה נפתרה. הפתרון הגיע משילוב של טכנולוגיה, ניהול מערכתי של משק המים וחינוך. בסיור במתקן ההתפלה באשדוד, המספק כיום כ-100 מליון מ"ק של מי ים מותפלים, נראה טכנולוגיות ייחודיות להתפלת מי הים הממוקמות בחלקי המפעל השונים, משלב  קליטת מי הים, טיפול הקדם, אולם הייצור בו מתקיימת ההתפלה בשיטת האוסמוזה הפוכה וסיור במתחם הטיפול המשלים.

11:00 - 13:30
אדמה, אשדוד
X

הביקור בחווה לחינוך חקלאי ומדעי הסביבה באשדוד מאפשר לראות חיבור אסטרטגי בין ליבת התוכן המקצועי של חברה עסקית  למעורבות בקהילה. התוכנית "מפזרים זרעים של מדע" עוסקת בקידום תלמידים למצוינות אישית ומחקרית בשדה של לימודי המדעים והחקלאות ויוצרת ערך משותף ומודל לחיקוי לכל מחזיקי העניין. בנוסף התוכנית מוכיחה כי שינוי חברתי אמיתי מתקיים תוך שתוף פעולה רב מגזרי: בין חברה עסקית לממשלה (משרד החינוך) ולרשויות המקומיות.

14:00 - 15:30
The Kitchen שטראוס, אשדוד
X

חממת ה-Food Tech של שטראוס, בשיתוף המדען הראשי, עוסקת בהשקעות במיזמים טכנולוגיים צעירים (early stage) פורצי דרך, שרלוונטיים לתעשיית המזון, לאורך כל שרשרת הערך. בקידום החדשנות הטכנולוגית שואפת החממה להבטיח תעשייה טובה יותר, ומזון טוב יותר לכל העולם. החממה נותנת בית ליזמים ובית גידול לטכנולוגיות חדשות.

15:30 - 16:30
נסיעה לתל אביב

הרחבה על התכניות והמרכזים השונים:

מרכז ריאן אלפנאר | מרכזי ריאן הפרוסים בכל הארץ, פותחו בג'וינט ישראל- תבת בשיתוף משרד הכלכלה והתעשייה, מציעים לאוכלוסייה הערבית שרותי הכוונה תעסוקתית, הכשרה מקצועית והשמה. תהליך ליווי מקצועי ופרטני זה סייע ל כ – 17,000 משתתפים למצוא תעסוקה הולמת.

תכנית סטארטר | התכנית שפותחה בג'וינט ישראל- תבת בשיתוף משרד הכלכלה והתעשייה מציעה מסלול הכשרות מקצועיות בחניכות במקצועות מבוקשים. ההכשרה מתבצעת בחלקה במוסד הכשרה ובחלקה אצל המעסיק תמורת שכר עבודה. בתום ההכשרה הסטודנטים עוברים בחינות ויכולים לקבל תעודת מקצוע מטעם משרד הכלכלה והתעשייה. המעסיק מקבל סיוע בגיוס עובדים מיומנים, ליווי בתהליך החניכה (הכשרת חונכים) ומימון חלקי של שכר הסטודנט.

תכנית למרחק | תכנית לקידום תעסוקה איכותית לצעירים יוצאי אתיופיה שפותחה בג'וינט ישראל- תבת בשיתוף משרד הכלכלה והתעשייה. שרותי ליווי פרטני לצורך בניית תכנית עבודה לקריירה. התכנית מציעה למשתתפים השתתפות במימון לימודים, הכשרה מקצועית ושירותי השמה.

מרכז מפתח | מרכזי מפתח הוקמו ביוזמה משותפת של ג'וינט ישראל-תבת ומשרד הכלכלה והתעשייה, ומיועדים לפיתוח תעסוקה איכותית ומותאמת עבור החברה החרדית. מרכזי מפתח מציעים לאוכלוסייה החרדית שרותי הכוונה תעסוקתית, הכשרה מקצועית והשמה, בליווי פרטני לאורך זמן עד להשמה איכותית. שירותים אלו ניתנים ע"י צוות חרדי, בהלימה לאורח החיים החרדי ובמטרה לתת מענה לחסמים הייחודים של המשתתפים.

תכנית רמפה | תכנית רמפה שפותחה בג'וינט ישראל- תבת בשיתוף קרן משפחת רודרמן ומשרד הכלכלה והתעשייה מציעה לאנשים עם מוגבלות לבוא למרכזי התעסוקה הנורמטיביים לקבל ליווי לתעסוקה והשמה ייעודית ובמקביל להשתלב בפעילות השוטפת של המרכז.  התכנית מציעה למעסיק עובדים עם מוגבלות בעלי מוטיבציה ורצון לעבוד אשר מלווים על ידי רכז מקצועי.

מרכז תעסוקה | מרכזי התעסוקה שפותחו בג'וינט ישראל- תבת בשיתוף משרד הרווחה פועלים לשילוב וקידום בתעסוקה ללקוחות משרד הרווחה. המרכזים מצעים לפונים מספר מסלולי התערבות הכוללים: ליווי פרטני, קבוצתי או טיפולי בשילוב הכשרה מקצועית וחיבור למעסיקים.

מיזם עסק שווה | מיזם בשותפות משרד הכלכלה והתעשייה, ג'וינט ישראל-תבת, מיטב דש השקעות וקרן משפחת רודרמן, הוא מיזם לקידום תעסוקה אקדמית ומקצועית של אנשים עם מוגבלות. במסגרת המיזם מעל 200 עובדים מקבלים ליווי בסקטורים הייטק, תקשורת, פיננסים וביטוח, ליצירת תשתית פנים ארגונית לקליטת אנשים עם מוגבלות תוך רתימת הנהלה בכירה ויתר הארגון.

תכנית אמצע הדרך | שפותחה בג'וינט ישראל  שואפת להוביל לשיפור במצבם הכלכלי-חברתי של מחפשי עבודה בגילאי 45 עד 75 באמצעות שילוב בתעסוקה והעלאת המודעות ליתרונות שבסביבת עבודה רב-גילית. התכנית מחברת באופן אופטימלי בין צרכי המעסיק לבין הפרופיל התעסוקתי של העובדים.

תכנית חברה מטיבה | תכנית חברה מטיבה הינה תכנית חדשנית פרי פיתוח של מעלה וג'וינט ישראל- תבת. התכנית רותמת עסקים המעסיקים עובדים בדרגות שכר נמוכות בתפקידים אשר אופק גידול השכר בהם נמוך או אינו משמעותי במטרה להטיב עם עובדיהם מעבר לדרישות השוק בצורה וולונטרית. למי זה טוב? יתרונות חיוביים ישירים לעובדים ובני משפחותיהם, מעבר (של העובדים) מהישרדות להשתתפות בחיי קהילה ומשפחה, שיפור ברווחה הפסיכולוגית של העובדים. מבחינת המעסיקים עלייה בפרודוקטיביות, ירידה בתחלופת עובדים, ניהול חסכוני. מבחינת המשק הישראלי יש יתרון בשל הורדת עלויות שיש בגין עוני ושכר נמוך.

תכנית המנטורינג | שפותחה בג'וינט ישראל- תבת פועלת לקידומם התעסוקתי של עובדים בשכר נמוך בארבעה ממדים: שיפור כלכלי, התפתחות מקצועית, שיפור בתנאי העבודה ושיפור סובייקטיבי. התכנית משלבת ליווי אישי לקידום ע"י רכזי קידום מטעם ג'וינט ישראל- תבת לצד מנטורים מתנדבים מהעולם העסקי, המלווים את משתתפי התכנית בתהליך הקידום התעסוקתי. למי זה טוב? למעסיקים: התנדבות כמנטורים היא תרומה שמטרתה ליצור חברה אזרחית מלוכדת וסולידרית; ההתנדבות מסייעת גם בפיתוח עובדים ובהגברת תחושת השייכות של העובד המתנדב לארגונו. לעובדים: המנטור יכול לסייע למנטי בתהליכי קידום תעסוקתי על-ידי מתן כלים להמשך ההתפתחות המקצועית, הרחבת הרשתות החברתיות והידע לגבי עולם המקצועות, היכרות עם מודלים מקצועיים ואישיים ורכישת מיומנויות להתנהלות ארגונית יעילה. למשק הישראלי: פיתוח מערך התנדבות בר-קיימא, המתמחה בקידום תעסוקתי בעבור אוכלוסיות מגוונות. המנטורים הם מנהלים בדרג ניהולי ביניים ומעלה אשר העניקו מניסיון הקריירה שלהם והיוו מודל לחיקוי לאוכלוסיות מגוונות מהחברה החרדית, הערבית והקהילה האתיופית בתהליך קידומם התעסוקתי.

תכנית מסלולי קריירה | פרי פיתוחה של ג'וינט ישראל- תבת הינה הכשרה ייעודית למנהלי משאבי אנוש ויועצים ארגוניים שמטרתה יצירת מסלולי קריירה לעובדים בתפקידי כניסה והינה חלק מפיתוח המשאב האנושי בארגון. פיתוח מסלולי קידום אלו מסייעים בהעלאת האטרקטיביות של משרות כניסה בארגון, מעודדים עובדים להתמיד בעבודה ובכך מצמצמים תחלופת עובדים ושימור הידע בארגון. במקביל הם מאפשרים לעובדים הזדמנות לתכנון קריירה, להתמקצעות ולקידום לאורך זמן. היות שמסלולי קריירה אינם נוצרים מעצמם בתהליך טבעי ובמטרה לקדם פיתוח מסלולי קריירה לעובדים בתפקידי כניסה, תכנית מסלולי קריירה מציעה למעסיקים ליווי מקצועי הכולל: חשיפה לכלים ומודל עבודה ייחודי שפותח בתבת על סמך ניסיון "מהשטח" תוך התאמתו לצרכי המעסיק, ליווי על ידי אנשי מקצוע מהתכנית לאורך כל הדרך בשותפות מלאה עם המעסיק, הכשרות המיועדות למנהלי משא"ב.

פורום הגיוון | הפורום לגיוון, שהקום בשנת 2000, הינו קואליציית ארגונים מובילים בתחום התעסוקה, המקדם את מודעות המגזר העסקי בישראל לנושא הגיוון בתעסוקה. הפורום מפתח כלים וידע לניהול הגיוון ומכשיר מנהלי גיוון לניהול מקצועי של התחום. נקבל תמונת מצב על הגיוון התעסוקתי בישראל 2016 –  מיהן האוכלוסיות המודרות משוק התעסוקה, מה עושות חברות ישראליות כדי לקדם את הנושא וגם מה עושות חברות בעולם בתחום. עוד נשמע על פרופסיית מנהל הגיוון ועל חשיבות הניהול המקצועי של התחום.