For detailed tours description in English, click here

כנס מעלה 2017 | Field Tours

גלריית תמונות יום סיורי השטח:

ב-29-30.11.17 התקיים כנס מעלה הבינלאומי לאחריות תאגידית בת"א. הכנס הציג את ההיבטים הייחודיים של האחריות התאגידית בישראל לצד דיאלוג עם מובילי דעה מהתחום בזירה העולמית.

ביומו השני של הכנס, 30.11.17 התקיימו מגוון סיורים ברחבי הארץ ללמידה מהעשייה בשטח. הסיורים התמקדו בחדשנות חברתית ובחדשנות סביבתית בחברות המובילות במשק מהסקטורים השונים.

בסיורים שהתמקדו בחדשנות חברתית סיירנו בתוכניות ג'וינט ישראל- תבת השונות ברחבי הארץ והיה מיקוד על שימוש בכלים חדשניים לקידום עובדים, ביקור במרכזי חדשנות ומרכזי תעסוקה של החברה הערבית והחרדית, תוכניות העוסקות בהכשרת צעירים, אנשים עם מוגבלות, מבוגרים ועוד.

בסיורים שעסקו בחדשנות סביבתית ביקרנו במרכזי חדשנות ופיתוח בתחומי מזון, רפואה, טכנולוגיה ועוד של מגוון חברות לצד פרויקטים חדשניים במגוון נושאי סביבה וטבע הנערכים בשיתוף פעולה עם ארגונים עסקיים.

בין החברות בהן ביקרנו ניתן לראות את מרכז ההדרכה של בנק הפועלים בשפיים בו ראינו את יישום של תכניות שונות בתחומים של פיתוח עובדים וחיבור העובדים לערכי הבנק. ביקרנו בחממת ה Food Tech של שטראוס, בשיתוף המדען הראשי באשדוד וראינו מיזמים טכנולוגיים צעירים (early stage) פורצי דרך שחשפו אותנו לנושאים החמים והרלוונטיים בתעשיית המזון. סיירנו במרלוג המתקדם של שופרסל בשוהם ונחשפנו למתקנים ומערכות חדישות וקיבלנו הצצה לפעילות שרשרת האספקה בחברה הקמעונאית הגדולה בישראל. במפעל המלט של נשר ברמלה נחשפנו לתהליכי ייצור מתקדמים ויעילים הכוללים שימוש בדלקים וחומרי גלם חליפיים במקום במשאבי טבע מתכלים ועוד פרויקטים רבים וחשובים שמקדמים את העשייה החברתית והסביבתית ברחבי הארץ.

לחברות ופרויקטים נוספים ראו מידע מטה.

1. ירושלים של זהב ותעסוקה

עיר הבירה עם הפנים למעסיקים | למה כדאי לכם לעלות לירושלים ולהכיר את ההטבות, החדשנות והמועמדים האיכותיים, בדגש על עובדים חרדים וחרדיות. נבקר בחברת אינטל בעולמן של המהנדסות והמתכנתות החרדיות ובמתחם ביזמקס, מתחם עסקים חדשני וראשון מסוגו לגברים חרדים תושבי ירושלים הכולל מעטפת שירותים מקצועיים הכוללת: שירותי ייעוץ, פיתוח עסקי, סדנאות, קורסים, סיוע במימון והלוואות ועוד. בנוסף, המתחם מציע לימודים, הכשרה והכוונה מקצועית להשתלבות בעולם התעסוקה.

*כל התוכניות המוצגות הם מפיתוחם של ממשלת ישראל וג'וינט ישראל- תבת.

8:00 - 8:30
התכנסות, תל אביב
X

התכנסות בחניון החוויה האולימפית, הדר יוסף, תל אביב

10:00 - 11:45
אינטל: נשים חרדיות מנהלות, ירושלים
X

נבקר במרכז הפיתוח בירושלים המציג פרויקט להעסקת מהנדסות ומתכנתות חרדיות ונכיר את תהליך הגיוס, ההשמה וההכשרה, ואת היתרונות והאתגרים העסקיים והחברתיים בהעסקה במגזר החרדי.

12:00 - 13:30
ביזמקס: hub לחרדים, ירושלים
X

מתחם ביזמקס הינו מתחם עסקים חדשני וראשון מסוגו לגברים חרדים תושבי ירושלים, הפועל כמרחב עבודה עסקי-קהילתי. המתחם מתאפיין בחלל עבודה משותף המציע גם מעטפת שירותים מקצועיים הכוללת: שירותי ייעוץ, פיתוח עסקי, סדנאות, קורסים, סיוע במימון והלוואות, לובי עסקים, קפיטריה וחדר ישיבות. בנוסף, המתחם מציע לימודים, הכשרה והכוונה מקצועית להשתלבות בעולם התעסוקה.

13:45 - 15:00
כפר ההייטק באוניברסיטה העברית, ירושלים
X

ירושלים עם הפנים לעסקים – נבקר באחת החברות שיושבות ב"כפר ההייטק" באוניברסיטה העברית, נכיר את הארלי ונשמע מה יש לעיר להציע למגזר העסקי ולמה לחברות כדאי לעלות לירושלים?

15:00 - 16:00
חזרה לתל אביב

2. באר שבע | חדשנות במדבר

החדשנות נטעה שורשים בבירת הנגב | עיר מתארגנת סביב תעסוקה, המציעה מבחר שירותים למעסיקים ולתושבים : מפגש עם יוזמות ואוכלוסיות מגוונות; ביקור במיזם טכנולוגי ראשון מסוגו בחברה הערבית בישראל אשר הוקם לטובת בני החברה הבדואית בנגב והמהווה ניסיון שונה המיועד לשלב את בני החברה האקדמאים בתעשייה הטכנולוגית בארץ.

*כל התוכניות המוצגות הם מפיתוחם של ממשלת ישראל וג'וינט ישראל- תבת.

8:00 - 8:30
התכנסות, תל אביב
X

התכנסות בחניון החוויה האולימפית, הדר יוסף, תל אביב

11:15 - 10:00
מעגל החיים, באר שבע
X

באר שבע- עיר מתארגנת סביב תעסוקה, המציעה מבחר שירותים למעסיקים ולתושבים . במרכז מעגל החיים נכיר איזה שירותים בתחום התעסוקה העיר מציעה לתושביה, ונשמע על תכניות שונות הנותנות מענה לאוכלוסיות מגוונות.

11:45 - 13:00
המעבדה לחדשנות טכנולוגית בזקנה, באר שבע
X

ביקור במתחם CDI הכולל הרצאה על מפגש בין יזמות, חדשנות וטכנולוגיה. נבקר במעבדת החדשנות לגיל השלישי בה נבדקים רעיונות טכנולוגיים ושירותים בתחום הגיל השלישי. המעבדה מוקמת ותופעל בשותפות עם אשל ג'וינט-ישראל, הביטוח הלאומי ושותפים נוספים. המעבדה תאפשר לחוקרים, אנשי מקצוע, טכנולוגים, סטודנטים, סטרטאפים, מוסדות ציבור ואנשי טיפול – לחשוב, לאפיין ולעבוד בצורה משותפת ומולטי דיסציפלינארית סביב האתגרים הנוגעים בחיי הגיל השלישי.

סביבת העבודה תאפשר חיבור בין החוקרים ואנשי המקצוע לבין חיי היום יום של אוכלוסיית הגיל השלישי. המעבדה תתמקד בפיתוח, סימולציה והדגמה של חדשנות דיגיטלית וטכנולוגית לשיפור איכות חייהם של אוכלוסיית הגיל השלישי (Healthy Aging), ולהתמודדות עם אתגרים שונים ומורכבים של אוכלוסייה זו בתחומי הרווחה, בריאות, קשרי משפחה וקהילה, בטחון אישי, יצירת תעסוקה, מעורבות חברתית ועוד.

 

13:30 - 15:15
סאדלטק, חורה
X

סאדלטק הינו מיזם טכנולוגי ראשון מסוגו בחברה הערבית בישראל אשר הוקם לטובת בני החברה הבדואית בנגב. סאדלטק מהווה ניסיון שונה המיועד לשלב את בני החברה האקדמאים בתעשייה הטכנולוגית בארץ. המיזם מושתת על חזון חברתי הרואה כמטרה העסקה של מאות עובדים בטווח הבינוני והארוך וזאת לשם יצירת אימפקט חברתי בקהילה בה הוא פועל. ניפגש עם אחד היזמים מהחברה הבדואית וניחשף להזדמנויות לשיתופי פעולה הן בהיבטים העסקיים והן בהיבטים החברתיים.

15:15 - 16:30
חזרה לתל אביב

3. לוד | הכשרות מקצועיות לעובדים; שירותים חדשניים בתעסוקה ועיר מתחדשת

מפגש עם שירותים חדשניים בתעסוקה ורווחה בעיר מתחדשת. נבקר בחברת אל על שם נכיר את מגוון תכניות ההכשרה המקצועיות ושילוב עובדים מגוונים בשיתוף תבת ג'וינט ישראל, תכנית "השגרירים", סיור במרכז השליטה ועוד; ובחברת אמרז המיישמת עם תבת תכנית סולמות קריירה ונוספות ליצירת מסלולי קידום לעובדים בתפקידים ללא אופק צמיחה.

*כל התוכניות המוצגות הם מפיתוחם של ממשלת ישראל וג'וינט ישראל- תבת.

8:00 - 8:30
התכנסות, תל אביב
X

התכנסות בחניון החוויה האולימפית, הדר יוסף, תל אביב

9:00 - 10:15
קמפוס אדם ורוח, לוד
X

ניפגש עם מנהלת תכנית תעסוקה לחברה הערבית בלוד ועם מנהיגה מהחברה הערבית ונשמע מהן על האתגרים וההזדמנויות בעיר עם מאפיינים ייחודיים כלוד. קמפוס רוח אדם, משמש מרכז שנותן מענה לשירותים פסיכולוגיים לתושבי לוד והסביבה.

11:00 - 14:00
אל על, שדה התעופה בן גוריון
X

חברת אל על מהווה דוגמה לחברה המפעילה מספר תכניות בשיתוף פעולה עם תבת, הנותנות מענה לצורך עסקי. בין התכניות נכיר את "סטארטר" – הכשרות מקצועיות במקצועות נדרשים בחברות המספקות למעסיק עובדים מיומנים; ותכנית "למרחק" – המקדמת תעסוקה איכותית לצעירים יוצאי אתיופיה. התכנית מציעה למשתתפים השתתפות במימון לימודים, הכשרה מקצועית ושירותי השמה. נפגוש את הצוות ומשתתפים הפעילים בתוכניות ועוד.

14:30 - 15:45
אמרז, ראשון לציון
X

ניפגש עם סמנכ"ל משאבי אנוש של החברה שיתאר את תהליך התנעת פרויקט מסלולי קריירה, שמתייחסת לעובדים בשכר נמוך, כמענה לגיוס, שימור וקידום עובדים בארגון.

15:45 - 16:15
חזרה לתל אביב

4. תל אביב A | חדשנות בעולם העבודה; מבוגרים להייטק; ומה עושים כשחסרים עובדים?

יוזמות חדשניות להתמודדות עם שוק העבודה המשתנה שמפתח תבת : ניפגש עם ארגונים המאמצים פלטפורמות חדשות של הכשרה ותעסוקה ועם עולם התעסוקה הדיגיטלי שפועל אחרת; נבקר בתכנית אמצע הדרך לתעסוקת 45+";פרויקט רענון מתכנתים ומהנדסים להייטק בשת"פ עם הטכניון; פרויקט טאלנט דיגיטל לזיהוי חוסרים במקצועות חדשים; מודל "הפרילנסרים" ועוד; בנוסף נבקר ברציף  מרכז החדשנות החדש של עיריית תל אביב יפו, המבקש לקדם יזמות וחדשנות מקרב הקהילה הפעילה באזור דרום תל אביב וליישמה לפיתוח העיר והאזור.

*כל התוכניות המוצגות הם מפיתוחם של ממשלת ישראל וג'וינט ישראל- תבת.

 

8:00 - 8:30
התכנסות, תל אביב
X

התכנסות בחניון החוויה האולימפית, הדר יוסף, תל אביב

9:15 - 10:30
מרכז הרציף, תל אביב
X

המרכז הוא חלק מהתחדשות של אזור התחנה המרכזית הישנה ויושב בבניין לשימור שהיה בעבר חלק ממתחם התחנה המרכזית. הרציף הוא מרכז לחדשנות עירוני אשר מבקש לאתר ולקדם יזמים ויוזמות מהקהילה, בדגש על דרום העיר, לפתרונות של התחדשות האזור וכלל העיר.

11:00 - 13:00
תוכנית "אמצע הדרך", תל אביב
X

תכנית לתעסוקת מבוגרים 45+ כמענה לצורך ולביקוש של הייטק ישראלי. תכנית להכשרת מהנדסים מבוגרים בשיתוף הטכניון.

13:45 - 15:00
טאלנט דיגיטל בסיפריה, הרצליה
X

פרויקט הכשרות מקצועיות למקצועות הדיגיטל – "טאלנט דיגיטל". הפרוייקט הוא שיתוף פעולה של גוגל עם תבת ואגף הכשרות מקצועיות כמענה לצורך במשק. בביקור נתארח בסיפרייה – שהיא סוכנות דיגיטל המעסיקה ומכשירה בוגרים מן הקורס.

15:00 - 15:30
חזרה לתל אביב

5. תל אביב B | בנקאות בעידן החדש; מי בונה את ארונות החשמל שלנו? הצצה לקו האדום של הרכבת הקלה; וקיימות עירונית בדיזינגוף סנטר (מלא! )

*הסיור מלא- לא ניתן להרשם

נבקר במשרדי פפר PEPPER  בנקאות במובייל. ביקור בחברת הייטק שהיא בעצם בנק אבל אל תקראו לו בנק; בבית המלאכה של חברת החשמל  המייצר בין היתר לוחות חשמל ומשלב העסקת עובדים עם מוגבלות, לצד חניכי נוער עובד ולומד שמשתתפים בתכנית של עבודה לצד לימודים;   ובדיזנגוף סנטר, נתחיל בביקור במתחם החקלאות העירונית הייחודי על הגג ונראה כיצד הסנטר משמש כפלטפורמה למימוש הרגלי חיים מקיימים למען הדיירים והמבקרים; ובאתר העבודה של הקו האדום של הרכבת הקלה בה נצפה בהתקדמות הבניה ונשמע על הדיאלוג עם הקהילה ועל האתגרים העירוניים והסביבתיים של ביצוע פרויקט הנדסי מורכב בלב המטרופולין;

8:00 - 8:30
התכנסות, תל אביב
X

התכנסות בחנין החוויה האולימפית, הדר יוסף, תל אביב

9:00 - 10:00
Pepper, תל אביב
X

נבקר בחברת הייטק שהיא בעצם בנק אבל אל תקראו לו בנק. כי מתי ראיתם בנק שככה נראה ומדבר? שסוגר לכם פינה בכל שעה, הכי מהר? בנק בלי פקס, עמלות עו"ש, בנק שעוזר לכם לעשות יותר מהכסף שלכם, בלי כאב ראש. אז מה זה Pepper? זה משהו אחר.

10:30 - 12:30
בית המלאכה של חברת החשמל, תל אביב
X

נבקר בבית מלאכה המייצר בין היתר לוחות חשמל ומשלב העסקת עובדים עם מוגבלויות, לצד חניכי נוער עובד ולומד שמשתתפים בתכנית של עבודה לצד לימודים.

13:00 - 14:30
דיזינגוף סנטר, תל אביב
X

נבקר במתחם הסנטר המשמש כפלטפורמה למימוש הרגלי חיים מקיימים למען הדיירים והמבקרים. בין הדברים שניתן לראות בסנטר: "ירוק בעיר", חוות הדרכה וחווה יצרנית לגידול ירקות הידרופוניים על גג הסנטר; מרכז להפרדת ומיחזור פסולת; מרכז לדבוראות עירונית ביו דינאמית ומגוון דוג' נוספות לניהול הקיימות רחב ההיקף בבניין.

15:00 - 16:00
מרכז תפעול הרכבת הקלה, פתח תקווה
X

מרכז תפעול הרכבת הקלה, המרכז ממוקם בימים אלו בצפון העיר פתח תקווה, בין נחל הירקון לדרך אם המושבות. אתר הדיפו משמש אחד משלושה פירים שנועדו לשילוח מכונות ה- TBM. מפיר הדיפו יצאו המכונות שכורות את המנהרות התת-קרקעיות שמובילות מאזור פתח תקווה לכיוון מערב.

16:00 - 16:30

חזרה לתל אביב

6. שפיים, רעננה וקיסריה | התנהלות פיננסית נכונה; wellbeing של עובדים; והצלת מזון

נבקר במרכז ההדרכה של בנק הפועלים ונתמקד במיזם החדש של המרכז לצמיחה פיננסית- הדרכת הציבור להתנהלות פיננסית נכונה; במרכז הלוגיסטי של לקט ישראל ברעננה שם נתרשם מההיקפים של הצלת מזון והאופן  שניתן לנצל את המזון לצורך תמיכה באוכלוסיות מוחלשות והפחתת יוקר המחיה; וביקור במטה דלתא גליל תעשיות בע"מ בקיסריה בו מיושמת תפיסת "העובד במרכז" וכיצד זו באה לידי ביטוי במגוון פעולות כגון פיתוח מקצועי, בריאות ורווחה.

8:00 - 8:30
התכנסות תל אביב
X

התכנסות בחניון החוויה האולימפית, הדר יוסף, תל אביב

9:00 - 10:10
המרכז הלוגיסטי של לקט ישראל, רעננה
X

המרכז הלוגיסטי הוא ליבו של הארגון אליו מגיעה התוצרת שנתרמת ונאספת. במרכז הלוגיסטי, המתנדבים ועובדי לקט ישראל ממיינים מדי יום את התוצרת ואורזים אותה בארגזים שמועברים כבר למחרת היום לעמותות השונות ברחבי הארץ. הביקור במרכז הלוגיסטי מאפשר לחוות את ההיקפים של הצלת המזון  וממחיש את האופן שניתן לנצל את המזון לצורך תמיכה באוכלוסיות מוחלשות והפחתת יוקר המחיה. בסיור נבקר במרכז, נשמע על פעילות הארגון ועל בעיית אובדן המזון וההשלכות הכלכליות – חברתיות – סביבתיות.

*ארגון לקט ישראל הינו בנק המזון הגדול במדינה, והארגון היחיד שכל עיסוקו הוא הצלת עודפי מזון והעברתו לנזקקים.  בעזרתם של כ-55,000 מתנדבים בשנה ועובדים מסורים מקיים לקט ישראל מגוון פעילויות המבוססות על הצלת עודפי מזון: תוצרת חקלאית נקטפת ונאספת משדות של חקלאים ובתי אריזה, עודפי מזון מבושל נאסף: מצה"ל, בתי מלון, חברות הסעדה, חברות קייטרינג, עודפי מזון יבש ומצונן הנאספים מיצרני המזון.

10:45 - 12:30
מרכז ההדרכה של בנק הפועלים, שפיים
X

מרכז ההדרכה של הבנק האחראי על תהליכי למידה, תרבות ומנהיגות, ומיישם מספר תכניות מתקדמות בתחומים של פיתוח עובדים וחיבור העובדים לערכי הבנק. בסיור נכיר את פעילות הקמפוס ונתמקד במיזם החדש של 'המרכז לצמיחה פיננסית' – הדרכת הציבור להתנהלות פיננסית נכונה.

13:15 - 15:30
דלתא, קיסריה
X

ביקור באתר החדש והמלהיב של חברת דלתא בקיסריה, המהווה דוגמא לסביבת עבודה מודרנית, מפנקת ומעוררת השראה לעובדים. במסגרת הסיור נשמע על תפיסת "העובד במרכז" של החברה וכיצד זו באה לידי ביטוי במגוון פעולות כגון פיתוח מקצועי, בריאות ורווחה ועל פרויקט שזכה בפרס בינלאומי ועוד.

15:30 - 16:30
חזרה לתל אביב

7. מרכז | אנרגיה מזבל; קמעונאות פוגשת אוטומציה; ותשתיות עיר העתיד

נבקר במפעל המלט נשר רמלה, נשמע על הפיכת פסולת לאנרגיה במפעל ה RDF , על תפקיד המלט בבניה הירוקה ועוד ; בהמשך נבקר במרלוג החדשני של שופרסל הכולל מתקנים ומערכות חדישות, כולל מחסנים אוטומטים במינוס 18 מעלות ועוד. בנוסף נכיר את תכנית החדשנות, build up של חברת שיכון ובינוי המזמינה יזמים, מתכננים, מהנדסים וממציאים לקחת חלק בתכנון ובניית תשתיות עיר העתיד.

8:00 - 8:30
התכנסות, תל אביב
X

התכנסות בחניון החוויה האולימפית, הדר יוסף, תל אביב

9:00 - 11:00
שיכון ובינוי, אייר פורט סיטי
X

לאחרונה זכו שיכון ובינוי וענקית האנרגיה העולמית Enel במכרז רשות החדשנות להקמת מעבדת חדשנות פתוחה. בביקור נשמע על תהליך החדשנות ושיתופי הפעולה החדשים והמרתקים בחברה ונבקר בגלריה שמספרת את סיפורה של ישראל שזו בעצם סיפורה של שיכון ובינוי.

11:30 - 13:30
נשר מפעלי מלט, רמלה
X

נבקר במפעל המלט נשר רמלה ונראה למה המלט האפור הוא בעצם די ירוק. נשמע על מפעל ה RDF המרשים, נלמד מקרוב על תהליכי הייצור המתקדמים והיעילים, על השימוש בדלקים חליפיים (שמקורם בין היתר באשפה הביתית של כולנו), השימוש בחומרי גלם חליפיים במקום במשאבי טבע מתכלים, וכיצד מהווה המלט תשתית לבניה ירוקה.

14:20 - 16:00
מרלוג חדשני של שופרסל, שוהם
X

סיור במרלוג החברה בשוהם. בסיור נפגוש מתקנים ומערכות חדישות, כולל מחסנים אוטומטים במינוס 18 מעלות ועוד, וכן נשמע על אתגרי ההפצה המרכזית ופעילות בשרשרת האספקה בחברה הקמעונאית הגדולה בישראל.

16:00 - 16:45
חזרה לתל אביב

8. חדרה, עתלית ומכמורת | הנייר הסביבתי ביותר; פחות מלח במלח ; וצבי ים

הסיור  יבקר במפעלי "נייר חדרה" להכרת הנייר "הסביבתי החדש" ; במפעל מלח הארץ, להכרת תהליך ייצור המלח הייחודי, המאזן בין התעשייה לסביבה ; ובמרכז להצלת צבי ים במכמורת של רשות הטבע והגנים שפיתח שותפויות עסקיות מעניינות.

8:00 - 8:30
התכנסות, תל אביב
X

התכנסות בחניון החוויה האולימפית, הדר יוסף, תל אביב

9:30 - 11:00
נייר חדרה, חדרה
X

הזדמנות להיפגש מחדש עם הנייר שזרקתם לפח המיחזור במשרד. נייר חדרה היא החברה הגדולה והוותיקה בישראל לייצור נייר לסוגיו. בסיור נראה את תהליך איסוף הנייר למיחזור ונכיר את שלבי ייצור הנייר על ההיבטים הסביבתיים והחדשניים. בנוסף, המפעל מוביל היום בחדשנות בפיתוח של נייר ממוחזר "הכי סביבתי בעולם",  שבתהליך הייצור שלו לא מעורבים עצים בכלל, אין תהליכי הלבנה, שימוש מופחת במשאבים ועוד.

12:00 - 14:00
מלח הארץ, עתלית
X

מאחורי כל גרגר מלח יש סיפור… נסייר במרכז המבקרים, המספר את תולדות מפעל המלח בעתלית.  נצפה במיני ציפורים שונים כחלק מפעילות המלח המאזנת בין התעשייה והסביבה. נעקוב אחר מסלולו של המלח, מהים אל השולחן ובפעילות החברה לקידום תרבות צריכת מלח מאוזנת בישראל ובעולם ולהפחתת הנתרן המשמש במזון המעובד.

14:40 - 15:45
המרכז להצלת צבי ים, מכמורת
X

המרכז להצלת צבי ים, המופעל על ידי רשות הטבע והגנים, מרכז את הפעילות הארצית לטיפול ושיקום בצבי ים שנפגעו, הן בנסיבות טבעיות והן מגורמים מעשה ידי אדם. בביקור נשמע איך הצבים מגיעים לטיפול במרכז, נלמד על הפעילות לטיפול ושיקום הצבים, ונראה חלק מהצבים שאינם יכולים להיות מושבים לטבע כתוצאה מפציעתם וחיים במרכז באופן קבוע. בנוסף, יוצג גם פרוייקט גרעין הרבייה של המרכז הפועל למען הגדלת אוכלוסיית הצבים בים התיכון, ונשמע על מאמצי המרכז בהגנה על קיני הצבים במהלך עונת ההטלה ובתהליך הבקיעה של הצבים וחזרתם אל הים.

15:45 - 16:30
חזרה לתל אביב

9. אשדוד וראשון לציון | יוגורט טבעוני; ומה קורה אחרי שמדיחים את המים באסלה?

 נבקר ב kitchen – חממת ה Food Tech של שטראוס, בשיתוף המדען הראשי, העוסקת בהשקעות במיזמים טכנולוגיים לתעשיית המזון. בקידום החדשנות הטכנולוגית שואפת החממה להבטיח תעשייה טובה יותר, ומזון טוב יותר לכל העולם; בהמשך נבקר במפעל השפד"ן של חברת מקורות, המפעל הגדול ביותר בישראל ובמזרח התיכון לטיפול בשפכים ובמפעל ה"קו השלישי לנגב" מפעל הדגל של מקורות להשבת קולחים לחקלאות.

8:00 - 8:30
התכנסות, תל אביב
X

התכנסות בחניון החוויה האולימפית, הדר יוסף, תל אביב

9:30 - 11:30
חממת Food Tech של שטראוס, אשדוד
X

The kitchen חממת ה Food Tech של שטראוס, בשיתוף המדען הראשי, עוסקת בהשקעות במיזמים טכנולוגיים צעירים (early stage) פורצי דרך, שרלוונטיים לתעשיית המזון, לאורך כל שרשרת הערך. בקידום החדשנות הטכנולוגית שואפת החממה להבטיח תעשייה טובה יותר, ומזון טוב יותר לכל העולם. החממה נותנת בית ליזמים ובית גידול לטכנולוגיות חדשות.

12:15 - 14:00
השפד"ן ומפעל הקו השלישי לנגב, ראשון לציון
X

השפד"ן הוא המפעל הגדול ביותר בישראל ובמזרח התיכון לטיפול בשפכים. חברות בו שבע רשויות מקומיות ומחוברים אליו יישובים נוספים המקבלים שירות. הוא משרת אוכלוסייה המונה מעל 2 מיליון נפש, באזור הצפוף והמאוכלס ביותר בישראל – גוש דן. השפד"ן, הנחשב לגדול ולמתקדם בסוגו במזרח התיכון.

מפעל הקו השלישי לנגב –  מפעל הדגל של "מקורות" להשבת קולחים לחקלאות. המפעל מספק קולחים שעברו טיפול שלישוני להשקיית כל סוגי הגידולים בדרום המדינה ותורם להפרחת השממה באזור הצחיח.

14:00 - 14:30
חזרה לתל אביב